Rokio

Myslíte si, že by vadilo rodině, kdybych si nechal zaplatit soudního znalce, aby mi odstranil z papírů psychózu?

Pro mě je velké příkoří mít ve zdravotní kartě schizoafektivní psychózu, takže bych chtěl dát peníze soudnímu znalci, aby mi smazal toto těžké psychiatrické onemocnění, nebo ho alespoň změnil na lehčí psychotické onemocnění.

Jsem totiž ambiciózní člověk a mému chorobnému egu vadí mít to v papírech.

Mělo by smysl zaplatit si soudního znalce?

Nejlepší odpověď
Filip84

Počkej, jako jak – zaplatit? Jako uplatit?

Ty psychické problémy máš, i když pomineme tu skutečnost, že jsi nějak v autistickém spektru, Tvé myšlení je i jinak pathologické. To jako čekáš, že si to nějaký znalec vezme „na triko“ pro Tvé krásné oči, nebo kvůli pár korunám?

Protože cokoli by se stalo, tak Tě stejně soud pošle minimálně k posouzení duševního stavu, v Tvém případě bych klidně očekával i pozorování v psychiatrické nemocnici. A pak může ten znalec dát pá, pá své znalecké doložce, když nic víc.

A uplácení je trestné, soudně trestné.

Další odpovědi
Drap

Neznáme tvoji rodinu. Zeptej se přímo rodiny.

Hlada

To není dobrý nápad. Ani zaplacený soudní znalec nemůže měnit zdravotní dokumentaci, z které musí vyjít. Těžko posuzovat poměry v rodině. Normální rodiče jsou rádi, když mají zdravé děti a žádné posudky k tomu nepotřebují.

Filip84

Hlada: může, pořád jsme „divoký východ“. Ale, krom tučné odměny, za tím musí stát nějaký „strejček“, který, případně, zajistí, že se v tom nikdo nebude hnípat. A když se v tom bude někdo hnípat, tak že ministerium spravedlnosti bude mít „jiný názor“, než jaký vyplývá z faktů, a že „jiný názor“ bude mít i státní zástupce. Pak jo, pak opravdu může. Jinak by byl hňup a blázen.