Rokio

Myslíte si, že by svět měl bojovat spíše vůči extrémnímu bohatství jednotlivců než vůči chudobě?

Pokud souhlasíte s touto myšlenkou, jakými prostředky by měl svět naplnit tento cíl?

Nejlepší odpověď
led

Ale, ale, niekto sa nám tu zahráva s myšlienkami Karla Marxa a Vladimíra Iljiča Lenina. Veď podľa najvyššieho zákona kapitalizmu majetok, bohatstvo jednotlivca je posvätný… a vy tu chcete proti nemu bojovať.
Pokus o slobodné poskytovanie svojho majetku v prospech nemajetných bol zmyslom takzvaného „utopistického kapitalizmu“ začiatkom 20.storočia. Aj dnes mnohí z najbohatších medializovane prispievajú formou charity akýmsi podielom mikropromile z hodnoty svojho majetku napríklad na zdravotnú opateru detí 3.sveta a percentom na vývoj zbraňových systémov proti ich rodičom, ale pritom, žiaľ, deti s rovnakým syndrómom chudoby pri schodoch do svojho paláca nevidia.
Než sa rozhodnete bojovať, za práva tých, alebo oných, najprv sa zamyslite nad otázkou: Prečo je to tak, prečo sú bohatí a prečo sú žobráci, prečo zlyhala francúzska komúna, prečo zlyhali SSSR a socialistický tábor v Európe. Odpoveď na tieto otázky je príliš dlhá, než, aby priestor na odpovede k tejto otázke na ňu stačil.

Další odpovědi
annas

Myslím, že záleží na tom, co kdo za chudobu a bohatství považuje. Někdy to budou peníze, majetek, jindy jde o pocit, jak člověk vnímá sám sebe, zda je spokojený s tím, co má.

Každý má jiné potřeby, jiné nároky na vybavení, auto, dům atd. Ten skromnější se nepovažuje za chudobného, pokud má práci a výdělek mu stačí na živobytí.

Ten, kdo má majetek, vydělává, má dost, chce zpravidla ještě víc. Často se podle toho chová, Někdy „chudák“ v chatrči má peněz dostatek, ale raději je ochraňuje, než utrácí. Některý boháč má zase půjčky, takže je splácí. Vše je relativní. Záleží také na chování …

Bohatstvím je také zdraví, to si nevybírá, i když ten, kdo má peníze, si může zaplatit lepší ošetření, ale zdraví si nekoupí.

Jak změnit? Je třeba to vyřešit tak, aby bohatí nebohatli a chudí nechudli ..

Pročtěte si článek," Proč procento nejbohatších vlastní polovinu světa"

https://sicht­arova.blog.id­nes.cz/blog.as­px?c=465489

Je zde několik postřehů, co je možné udělat. Objevují se i i kritické názory.

Drap

To vyjde na stejno. Kdyby nebylo extrémního bohatství jednotlivců, ubylo by i chudoby. A jaké prostředky? Žádné, ten kdo má peníze má i moc a může rozhodovat, a sám sebe nikdy úmyslně nezničí.

ivzez

Nelze bojovat vůči něčemu, bojovat lze jenom
proti něčemu, případně s někým nebo s něčím.

Otázka jako by vypadla z pera závistivce. Jakým právem
bys chtěl omezovat něčí majetek či bohatství?

Co kdyby stát usoudil, že´s jej už ždímal moc
a rozhodl se zpětně změnit podmínky tvých produktů?

Přej lidem, čeho dosáhli, a přemýšlej radši
nad bojem proti chudobě!

anonym

Popisujete komunismus. Nesouhlasím a to z jednoho prostého důvodu. Bylo by to nebezpečně demotivační pro celou společnost. Úspěch by byl trestán nějakou formou odnětí majetku, takže by se nikdo nesnažil uspět.