Avatar uživatele
Zlatý

Myslíte si, že by se lidé k sobě mohli chovat slušně, neurážet se, neponižovat nikoho?

Každý je jiný, má různé názory, mladší třeba trochu jiné než starší. Mohli by se všichni respektovat a v případě dotazu (ať už mladšího nebo staršího) odpovědět tak, aby nikdo neměl pocit, že tázající nebo odpovídající jej chce jen zesměšnit nebo ponížit? :-))
Jak by bylo na světě krásně! :-))

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Držím se hesla CO NECHCEŠ, ABY DĚLALI JINÍ TOBĚ, NEDĚLEJ TY JIM. Ale ono to neplatí. Snažím se s každým diskutovat slušně, ale mladá generace, když jí dojdou argumenty, tak dokáže akorát vulgárně nadávat, typu ZASR....J KOMUNISTO apod. Na tomto severu se jedná třeba o - zorra - .
A když pominu internet, tak další nezdvořáci jsou kuřáci.Já jim přece také neprdím pod nos, ale oni mně otravují svými cigaretami. Pokud je upozorním, tak jejich argument je MÁME SVOBODU,TAK SI MOHU KOUŘIT KDE CHCI A POKUD SE TI TO NELÍBÍ, TAK BĚŽ JINAM. Nehledě na to, že jsem starší generace a tyká mi dvacetiletý floutek.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

No jo...
;-)
Jenže to by byl ráj na Zemi...
;-)


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud někdo nazývá své možné kamarády kokoty a vypatlanci a navíc ty, od kterých žádá nějakou odpověď předem upozorní, že si nějaké kecy maj strčit do pr..., nezaslouží jinou odpověď než jak píše barbakan - na hrubý pytel, hrubá záplata.
Ale jinak by fakt mohlo být krásně :)


Avatar uživatele
Stříbrný

Je to jen malý vzorek všeho ostatního...
Lidé by se k sobě "slušně" chovat měli,
ne všichni (a za všech okolností) vždy můžeme a dokážeme to ....
Kdyby to však lidstvo umělo vypadalo by to po staletí/tisíciletí/ jinak v rodinách, pracovních kolektivech, státech, ve světě... :-)
Nebyly by války, nespravedlnost, chudoba, rozbroje, nepokoje, násilí, závist , nepřejícnost, šikana, atd., atp., ".... to by se krásně žilo, to by byl ráj."
Ale, kdo by ho poznal?

...


Avatar uživatele
Stříbrný

Mohli,protože vše je o lidech a pouze v jejich myšlení.
Respekt,tolerance a úcta k ostatním je obrazem každého jedince.
Jsou lidé moudří,slušní,inteligentní ale také arogantní a vulgární,na druhé straně neznalí.bojácní,přesto jako každá lidská bytost originální.
Komu z jedné či druhé skupiny náleží právo posoudit,zda ten druhý je líný,hloupý,neschopný nebo jen ví,co neznám já?
Život člověka není o tom,jak ho vidí a posuzují ostatní,ale vždy musí nejprve poznat sám sebe.


Avatar uživatele
Zlatý

Bohužel nikoli, je to utopie. Jednak jsou lidé různí, a druhak - jak by to vysvětlil N. D. Walsch v knize "Hovory s Bohem" - , kdyby přestalo existovat zlo, přestalo by vlastně existovat i dobro, protože by už nemělo svůj protiklad. Lidé by si ho přestali vážit a brali by ho jako samozřejmost. Totéž lze aplikovat i na existenci urážek a ponižování - kdyby nikdo nikoho neurážel, lidi by si přestali jeden druhého vážit pro slušnost, jelikož by ji brali jako samozřejmost...


Avatar uživatele
Stříbrný

Ono by se to tady hlavně nemělo brát tak vážně.
Pokud jsem někdy někoho zesměšnil nebo urazil, tak to je mi líto, ale za uraženost si velmi často může uražený sám svojí urážlivostí.
Pokud se setkám s mimořádně hloupým dotazem, tak neodolám a uchyluji se k jízlivosti, ironii a zesměšňování. Ale to se stává málokdy a mám za to, že tato otázka určitě nebyla vznesena v reakci na mě, protože většinou se snažím být opravdu hodný a trpělivý.
A jestli bych se mohl za VŠECH okolností chovat slušně, neurážet, neponižovat nikoho? Nemohl. Narazím-li na blba, nedokážu to. Jsem už takový. Kdyžtak mě neberte moc vážně.


Avatar uživatele
Zlatý

On ten net tak trochu některé svádí být hrubý a nevychovaný,ale věřím tomu že kdyby nějaký takový potížista stál někomu tváří v tvář,tak by se choval jinak.Myslím si že je pěkný když zde spolu trávíme volné chvíle a snažíme se nějak druhému poradit.Horší to už je na pracovištích,tam se ukážou charaktery v plné nahotě...


Avatar uživatele

...a mám se bránit,nebo si nechat prdět na hlavu?Jo vlastně moudřejší ustoupí,aha.


Avatar uživatele
Zlatý

Krásna myšlienka hodná Thomasa Mora a jeho Utópie...
...
Viete si predstaviť ten nebeský raj, tú nudu, ak by nebolo peklo?
Tak, ako Nebo a Peklo patria k sebe a nemôžu bez seba byť, tak práve
človeka robí človeka to, že má aj dobré, aj zlé vlastnosti
že ´človek bojuje aj sám so sebou´ (označený citát z filmu Planéta opíc 1)


Avatar uživatele
Bronzový

Mohli, kdyby chtěli. Ale to by nebyli lidé, nýbrž andělé. Takže to asi zůstane zbožným přáním. Ono se stačí podívat na některá jednání ve sněmovně, jak se k sobě chová naše elita. Obzvlášť, když si někdo dá dvě, tři deci a pak se dějou věci.


Avatar uživatele
Registrovaný

Bohužel v dnešní době to nejde. Vše jde do háje a každej druhýho jen schazuje.
Každej se kouka na to špatný ať už televizní noviny po negativní drby a to si myslim že člověka ovlivnuje a dělá si taky takový názory. Nikdo nekouka na to dobrý. A to je špatný. Bohužel dnešní svět je tak falešný a plný lži. Že tohodle už nedocílíme. To by se musel uplně každej bouchnout do hlavy tak aby měl otřes mozku a probudil se se zapomenutou historií a začal se chovat slušně ke všem.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

marci1

Ad : "barbakan" - Na jeho invektivy nereaguji. Ale on na ně od ostatních čeká. :-))

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

Když na výpady nereaguješ, proč to píšeš zde? Takže reaguješ a to mne, marci, blaží, protože o kom se nepíše, ten je mrtvý!!!

Avatar uživatele
Zlatý

marci1

Nemyslela jsem konkrétně nikoho, ale pokud budeme těm trollům odpovídat, tak to tady bude stále vypadat tak, jak to vypadá. Jsem prostě mírumilovný člověk. :-))

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

marci, tak to tě ctí!

Avatar uživatele

anonym

...a co sebevědomí těch nejlepších,je vůbec vidět?

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3824
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1652
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 872
Zlatý mosoj 847
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.