Zlatý

Myslíte si, že by se i v životě občas hodila taková přechodová, přetlaková komora?

Pořád mám na mysli krátký dokumentární film, který jsem viděl ještě v Československé televizi před více než 40 lety. Ten člověk, potápěč, expedolog Jack Custeau natáčel v moři a při jedné scéně popisoval, co dělá potápěč. Musí se připravit na ponor v určité místnosti, kde se mu vyrovnává tlak a stejně tak musí v té místnosti chvíli zůstat, když se předtím potápěl do velké hloubky. Asi to není nic nového.
Ale napadlo mne, že by podobná místnost mohla být i v případě, že je člověk ve stresu, má toho dost a jakýkoliv podnět zvenčí ho dokáže vytočit. Taková možnost relaxace a odpočinku uvolní po stránce fyzické i duševní. Okolí, které je v pohodě si myslí, že i vy jste v pohodě. I když vy jste před explozí emocí. Možná by stačilo mít černou vlajku a mávat, jako že v moři se nesmí koupat a na vás se nesmí mluvit. A vysvětlovat situaci je zdlouhavé, pro vás nepříjemné a pro okolí stejně nezajímavé.
Samozřejmě je možné si pak situaci vysvětlit, omluvit se a ten druhý si třeba uvědomí, že měl počkat s dialogem a pod. Někomu ty škodlivé látky, které způsobují tento stav, zmizí během několika minut, ten druhý to drží a ještě za dlouhou dobu vám to dokáže připomenout. Snad někteří víte o čem píšu, protože jste to asi také zažili. Takže jak se na to díváte? A nemusíte jen souhlasit. Děkuji

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pche, znám LEPŠÍ typ komory, která by (přinejmenším mně, ale jistě i jiným) v tebou popisované situaci vyhovovala MNOHEM VÍC! https://youtu.be/… Kdepak hyperbarická komora... ;) :D :D

Další odpovědi:

Zlatý

Není to nic složitého. Obklop se výchovnými a adaptačními hesly typu PÁN, VCHÁZEJE DO DOMU TOHOTO, HOŘCE ZAPLAKAL NAD MZDOU JEJICH. Nebo ZANECH VŠECH NADĚJÍ, KDO SEM VCHÁZÍŠ! To jsme měli za socíku v práci. Pak ještě v kanclu na stěně polstrovaný polštářek s návodem: ZDE UDEŘ ČELEM! Proč nákladná řešení?

Zlatý

Proboha... na co???

Diskuze k otázce

Zlatý

Kepler

alien: přiznej se, že ty ji máš doma, aby ses nezbohnil?

Zlatý

aliendrone

Kepler>>> No, vlastně by ses celkem DIVIL, jak mám řešenou ložnici. ;) :) Bohužel na tento typ izolace se prozatím nedostalo. Venkoncem jsem to dělal, když jsem byl mladší a tenkrát jsem toho ustál mnohem víc, než dnes, tudíž nebylo třeba. Každopádně jestli bude čas (a hlavně síla), vůbec bych se dodatečné úpravě nebránil, jistě by se mi to šiklo. ;) :D :D

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1349
Zlatý marci1 991
Zlatý quentos 706
Zlatý ivzez 704
Zlatý annas 664
Zlatý iceT 654
Zlatý hanulka11 535
Zlatý led 521
Zlatý zjentek 509
Zlatý panenka 488

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.