Myslíte si, že by se děti měli svěřit se sexuálním životem rodičům?

Nejlepší odpověď
Drap

Nemyslím. Ani netuším proč by to měli dělat. Mně osobně by to ani nezajímalo, je to jejich problém.

Další odpovědi
Sůwa

Možná v případě, kdy se dcera ostýchá jít sama na gynekologii pro předpis na HA, to byl náš případ.

Damiana

Záleží na důvěře a míře sdělování intimních záležitostí. Někdo je vychován tak, že se doma svěří se vším (obvykle dcera matce, syn otci). Ale nemyslím, že je to pro budování partnerského vztahu dobré – aby měla potenciální tchýně přehled o takových intimitách! Na druhou stranu zase ten, kdo nemá strach svěřit se s intimní záležitostí nejbližšímu člověku, bude do budoucna umět se svým partnerem vše probrat i v jejich vztahu a nebude mít problém se mu otevřít. Jen to chce znát tu správnou míru. A jestli se jedná o pochybnosti nebo problém (nejen zdravotní, ale i psychický nebo fyzický), svěřit se se svou obavou rodiči je jistě dobré.

arygnoc

Prečo by sa mali?

anonym

Mám za to, že je to individuální. Pokud jsou nějaké problémy, potom by bylo lepší informovat se nejdříve u rodičů a další pomoc hledat až potom, když nejbližší lidé selžou nebo nejsou schopni poradit. Ve většině případů poradí alespoň v tom, kam se dále obrátit.
Sexuální život považuji za privátní záležitost jak u sebe, tak u svých dětí i svých blízkých. Pokud má někdo nějaký problém a chce se mi s ním svěřit, nebráním se tomu.

mosoj

Ani nápad.

venkovan

95 letech rodiče stejně už špatně svoje děti slyší, tak bych to nechal být.