krftwrk

Myslite si, ze by mel clovek chodit do skoly mnohem drive nez dosud ?

Myslim si, ze v dnesni dobe je povinna skolni dochazka od 6,7mi let velmi blbe nastavena ! Vsak dite se toho nejvice nauci kolem 2 – 3 roku zivota, hlavne jazyk.

Podle me by bylo nejlepsi posilat deti od 2 let do skoly, kde by se ucili prevazne jazyky (matersky + dva vedlejsi) a dale se ucili napr. zaklady etikety, obcanskou nauku. Nejen, ze diky povinostem nebudou rozmazlene (na hracky nebudou mit ani cas, protoze se budou porad srotit) , ale budou velice vzdelane a casem budou mit jedodussi zivot. Navic z nich nevyrostou mamanci, kteri se hned rozbraci, kdyz je maminka na chvili opusti.

Co si o tom myslite vy ? Melo by se chodit uz do skoly (NE DO MATERSKE !!!!) mnohem drive, nez dosud ?

Nejlepší odpověď
lota

Jistě, i velmi malé děti se učí, hlavně od rodičů. Právě rodiče je mohou naučit nejvíc, nikoli škola. Tedy myslím, že povinnosti dětem a pravidelný časový režim dětem klidně stačí od těch šesti, sedmi…

Další odpovědi
Drap

Máš velice dobrý nápad. Pravdou je, že třeba ty jazyky se nejlépe učí kolem druhého a třetího roku. Ale nějak si to nedomyslel. Kde by jsi vzal tolik učitelů. Na každé dítě by musel být 0,7 – 1 učitel. Děti kolem dvou let se nedokáží soustředit , většina z nich nosí pleny, potřebují přebalovat, pravidelně krmit. Taky jsou dost často nemocné.
Myslím, že začínat se školní docházkou kolem 6 – 7 roku je optimální. Pro ty menší jsou předškolní zařízení.

Quimby

Asi nemáš moc skušeností s dětmi co? 2–3 leté dítě není vůbec soběstačný, neudrží pozornost jako ve škole. Mateřský jazyk se nedá naučit ve formě školní výuky.
Hračky jsou dost důležité pro vývoj dítěte, stejně tak pouto s matkou které by si asi nejspíš dost zničil.
Přijde mi to jako hloupá a nesmyslná otázka.

dudu

Mělo by se stát samozřejmostí, že se děti ve školce naučí základům angličtiny. Dobu nástupu do základní školy bych neměnil, ale nadaným dětem by se mělo umožnit přeskakování ročníků.

petra15

Já jsem mela uz od první dva cizé jazyky, a od druhé jeste dalsí. S jazyky se dá zacínat pomalinku od 4 let, ale od 5 uz to jde pekne(vidím to v príbuzenstvu).
Ale jazyky jsou spís pro holky, nez pro kluky, — v tom veku:-)