Kepler

Myslíte si, že by děti braly srandovního dědka?

Mám nabídku práce lektora na pozici popularizace vědy mezi žáky ZŠ. Tedy v rámci zájmových kroužků. Což o to, líbilo by se mi to, ale jak by mě ty děti asi braly? Nebyl by lepší někdo mladší?

Nejlepší odpověď
Kelt

Zajímavé to jistě je. Nejtěžší je asi uvedení se, do toho kolektivu. Kde budou nejrůznější typy – šťoural, trochu o něčem ví, tak tě bude hodnotit, zájemce, který může vyrůst z poupátka v růži, pak takoví, co je to nebude bavit a budou chodit jen proto, že jim to rodiče zaplatili a pod. Nikdo není dokonalý a nikdo nemůže vědět všechno, tak upřímnost a pravdu více ocení než naučené znalosti z encyklopedie. Určitě uvítají veselé příběhy a historky, které se staly. Těžko říci, co je lepší, zda si nechat tykat nebo vykat. Každopádně je to výzva a je dobré se na to připravit, hlavně na průběh a náplň kroužků. Tedy povídat, promítat, případně nějaké animace, pokud jsou, vysvětlit jak se pracovalo s knihami a tabulkami, že je to mnohdy lepší než internet. Ale asi nemusím radit. Podle mne je důležitější člověk, který se tomu může plně oddat, a který není ničím vázán, oproti mladším, kteří toho chtějí stihnout více.

Další odpovědi
ivzez

Podle mne chodí do zájmových kroužků minimum
dětí „jen proto, že jim to rodiče zaplatili“, ty, které by
to nezajímalo, odpadnou hned na začátku.

Myslím si, že nezáleží na věku lektora, ale na obsahu.
Starší mají pro děti i na přípravu více času.
Navíc je to šance prezentovat dětem důchodce
jinak, než jak je „prezentují“ média.

marci1

Si piš, že by braly! Popularizovat vědu v dnešní době je záslužná práce a Ty se přitom „vybiješ“ z vědomostí. A pokud jim to budeš „prokládat“ humornými „vsuvkami“, budou Tě milovat. ♥
Co třeba takový „děda Lubin“ (Lubomír Kostelka) z Kouzelné školky? Říká, že reakce dětí jsou fantastické! 🙂
https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1096128096-kouzelna-skolka/3664-cekani-na-jeziska/

aliendrone

Šmarjá!!! Když se mi donesly drby, že Kepler by rád k doktorátu z kámasútrologie přihodil i titul z FILOLOGIE, moc jsem to nechápal. Teď už tomu ROZUMÍM, jde o informační omyl! U té filologie vypadla první 4 písmena („pedo“)!!

Pořád tvrdím, že je to CHLÍVÁk nezřízený erotomanský, kdyby se tolik moc nekamarádil s Putinem a dalšími vysoce postavenými zvířaty, tak je dávno v lochui!! ;) :D :D

Kepler

alien: jo, pedologie je půdoznalství, ale taky souhrnná nauka o dítěti. Pedofilii jsem ale nikdy nefandil. Už dlouho se zabývám patologií, občas mám problémy s patama. Trúbo z Žižkova. VE ŠTRAMBERKU MÁME LEPŠÍ!

aliendrone

Kepler>>> Kecy v kleci, na problémy s patami se vybodni a řeš problém se zapálenými lýtky (se vůbec divím, co ty jsi za materiál, když ti po takové době spalování ještě zcela neuhořela)!

Ale jinak ti tvé rozhodnutí ohledně ústupu od pedofilie schvaluji, je lepší to přenechat těm zkušeným s dlouholetou praxí – třeba svaté matce církvi. ;) :D :D

Kepler

Kelt: asi máš pravdu, v podstatě tomu projektu jde o to, jak přitáhnout žáčky k technickým oborům formou názorných laboratorních a zajímavých pokusů, a to fyzikálních a chemických. No, tam bych se asi vyřádil.