Zvědavý

Myslíte si, že by bylo správné rozhodnutí vrátit se do práce, ze které jsem dřív odešel?

Odešel sem protože sem si myslel, že nejdu něco kde si mi bude víc líbit, kde třeba nebudou noční směny a třeba i blíže domovu abych tolik neprojel. Člověk chce pro sebe přeci vždycky to nejlepší. Je to skoro rok a já si zkusit pár jiných prací ale neuspěl sem. Všechno co sem našel bylo horší než ta práce ze které sem odešel. Můj šéf tam byl vcelku rovnej a fér chlap ze kterým sem měl vcelku korektní vztah. Ale stejně se stydím a mám obavy jak tam na mě budou reagovat. Ocenil bych nějakou radu. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Předpokládám, že jsi pracovní poměr ukončil na vlastní žádost. Vše záleží na tom, jestli firma byla s tvou prací spokojena a zda pro tebe mají volné místo. Rozhodně bych si pospíšil, protože zatím je sice převis poptávky nad nabídkou, ale zároveň se objevují první známky hospodářské recese. A v závěsu bude růst nezaměstnanosti. Jestli je to správné nebo nějaké obavy, není to relevantní. Zažil jsem už pár dobrých holubů, co se vracejí

Další odpovědi
Drap

Každá rada drahá, ale proč to nezkusit. Máš oproti jiným jisté výhody. Práci znáš a pokud někoho potřebují a ty ses v minulosti osvědčil, neni důvod proč by tě neměli přijmout. Z okolí si v počátku možná vyslechneš několik narážek, ale za pár dnů bude vše v pohodě.
Kdysi jsem se také vracel do zaměstnání odkud jsem na čas odešel. Moje místo už bylo obsazené tak jsem o několik pozic povýšil.

nyjono

Pokud ti práce i lidi vyhovovali a nic lepšího teď nemáš, proš by ses nemohl vrátit?
Zkus tomu šífovi zavolat a zeptej se, co je nového a jestli by tě tam chtěl.

led

Zaleží od vzťahov na pracovisku medzi spolupracovníkmi a nadriadenými.
Ja som napríklad odišla a po 2 rokoch som sa vrátila a problémy neboli a vydržala som až do odchody do penzie…

zjentek

Tak to máš celkem blbý, protože v původní práci si téměř rok určitě „pro tebe neschovávaj“ pozici pro případ, že si usmyslíš se vrátit. ;)