Monny

Myslíte si, že by bylo dobrý zavést znova vojenskou základní službu?

Ne třeba na dva roky ale aspoň na jeden rok?Bylo by to k něčemu dobré?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Byla jiná doba, tenkrát každý říkal-půjdeš na vojnu, tam tě naučí disciplíně a pořádku..... ale dnes? Němělo by to z mého pohledu žádný smysl, kdo chce tak se na to dá dobrovolně .

Další odpovědi
irij

Pravda je, že některým mladíkům by to prospělo.Někteří si totiž potřebujou nebít čumák , aby zjistili, že vše nejde samo a že ze všeho je nevytáhne mocný tatínek. Taky řara mladíků nemá vůbec z rodiny návyky (např. úklid). Pravda je ale taky to, že někteří by tam docela zbytečně trpěli nebo promrhali čas, který by jinak smysluplně využili.

Michal Kole

Nemyslím (mám „modrou“). Lidi budou naštvaní, že musí být na vojně a svůj vztek si budou na někom vybíjet (na slabších jedincích).

Jsou lidi, které když naučíte obsluhovat zbraň ta budou pro společnost nebezpeční.

Tata

Je pravdou že vojna naučila kluky zodpovědnosti, spolehlivosti, schopnosti se prosadit. Toto působení prostředí se dnes v žádné činnosti neprojevuje. Druhá stránka vojenské služby je to, že mladí kluci byli odtrženi od svého profesního růstu a někdy i od čerstvě založených rodin. Je dobré, že povinná vojenská služba skončila, ale nějaká instituce která by dokázala mladé muže, ale i ženy naučit nést odpovědnost za svojí činnost a nést plný dopad za chyby ve svém rozhodování, by mohla být pro společnost prospěšná.