autacek

Myslíte si, že budou vydány české bankovky ještě vyšší nominální hodnoty?

Odpovědi
da ny

Při bezhotovostních převodech peněz a platbách kartami je to zbytečné 😁
Až půjdeme pro chléb, máslo, mléko s tisícovkou, možná se dočkáme…

Arne1

A k čemu by to bylo dobré ? Na WC si většinou neulevíš ani s tisícovkou, natož s větší.

anonym

I kdyby hodnota měny dále klesala, bude adekvátně tomu stoupat využití bezhotovostních plateb kartami, převody … hotovost do té doby možná zcela zanikne. Podmínkou samozřejmě je aby se stávající servisní poplatky za transakce výrazně snížily, při stávajících až 2 procentech je pro obchodníky stále ještě výhodnější preferovat hotovost. V budoucny tyto poplatky ale mohou klesnout klidně i na desetinu, zvlášť pokud v oblasti bezhotovostních plateb začne jednou kartám konkurovat BitCoin který ke svému provozu nepotřebuje ani VISA či MasterCard a ani žádnou banku.