zvonisek

Myslíte si, že budou někdy v budoucnu pouzite jaderne, atomove zbrane?

Nejlepší odpověď
da ny

Testy a výroba bude nadále probíhat (byznys).
V boji/válce patrně ne.
Jsou tady jiné zbraně (biologické, nemoc, plyny, lasery ), které nic nezničí (budovy) a nezdevastují na dlouhá léta životní prostředí.
http://www.mi­litary.cz/acces­sories/Siberia-1969.htm

Další odpovědi
dubraro

Otázka je, co se míní slovem „použité“.
Například k vydírání nebo zastrašování se jaderné zbraně používají prakticky pořád.

mosoj

Pokud jsou, vždy je možné jejich použití! Velmi nebezpečná myšlenka.

Drap

Určitě. Záleží jak velké a v jakém rozsahu. Oni se v podstatě používají i v současné době. Stále se testují nové zbraně.

still

Myslím, že ano. Ale přeji si aby ne.

Jiří Bohumil

K vyhrožování určitě ano (viz Dubraro). Funkčně, ve válečném konfliktu, doufám že ne. Ale člověk nikdy neví. ☹ Třeba severní Korea, případně terorismus, pokud by takovouto zbraň teroristé získali.

dr.luha

Pokud napadnou Američani Rusko, tak ano, protože Rusi jsou v konvenčních zbraních devětkrát slabší jak Američani. Klasická obrana by asi nebyla možná.