Avatar uživatele
tvaruzekcz

Myslíte si, že ateisté zůstanou ateisty i ve své poslední hodině?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? paul1, orwell, Kepler, aliendrone před 984 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Myslím si, že v drtivém počtu případů se obracejí na víru, neboť je to to jediné, co člověku v této kritické chvíli zbývá. Tedy pokud vyloučím náhlá úmrtí, kdy už není čas na nějaké úvahy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jsem ateista a myslím si, že své umíráni s bohem spojovat nebudu. Všechno má svůj konec a pak je jen tma a nevědomí. Na nějaké filosofování prostor nebude. Jen budeme cítit, že naše tělo a mozek vypovídá službu, můžeme cítit strach nebo vyrovnanost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

To NEVÍM, ale všiml jsem si, že HODNĚ ateistů se v případě, že POŘÁDNĚ lezou „tlustý do tenkejch“ dovolává „boží pomoci“. :)

Mnohokrát jsem slyšel od ateistů „panebože stůj při mě“ nebo „panebože dej ať to přežiju“, jde jen o to, JAK MOC je situace „průseroidní“ a zoufalá, no. Z tohoto důvodu si netroufám odhadnout. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Většina asi ne, někteří možná jo (navíc i smrt může být rychlá… I když se říká, že i v té vteřině se člověku promítne celý jeho život. Navíc může být velice dlouhá).
Každopádně pak asi budou ti skeptici „zklamaní,“ až zjistí, že to není konec…

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Jsem ateista a nechápu, proč bych to měl popírat. Je to mé přesvědčení, které vyplynulo z logického uvažování, umocněného postupným získáváním životních zkušeností a znalostí. Někdy úplně postačí brát fyziku a dějiny vážně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
podger

Myslíte si, že ateisté zůstanou ateisty i ve své poslední hodině?
Ano, zůstanou. Já to zkoušel na sobě. Ani v poslední hodině, ani v poslední minutě mě taková blbina nenapadla

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Postmaster

Situace a minulost určuje to jestli věříme nebo pochybujeme

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
aliendrone

On v zásadě mezi teisty a ateisty NENÍ rozdíl (i když malilililinkatý bych našel ve prospěch teistů). :)
Ani jedni NEMYSLÍ, obě skupiny pouze VĚŘÍ své tezi/svému přesvědčení. :D :D :D

Nový příspěvek