hanulka11

Myslíte si, že afrikán nějak souvisí s Afrikou?

Nejlepší odpověď
annas

Pojmenování mě překvapilo, protože aksamitník je původem z Mexika. Jen jeden druh roste v Africe. Aksamitníky dostaly jméno na počest etruského boha jménem Tages, syna mocného Jupitera.
V Mexiku rostou v hojném počtu žluté (aksamitníky) afrikány, kytky mrtvých, protože mrtví prý vidí jen žlutou – svítí jim na cestu cestu domů.

Proto se domnívám, že pojmenování s Afrikou je jen zdánlivé – žlutá barva, barva slunce, svítí na cestu, ale jinak je jistým způsobem nebezpečné stejně tak symbol žluté barvy…

Různé zdroje i v. v.

Další odpovědi
MrGandy

barva ..... – většinou jsou žluté a oranžové.

To si teda myslím já.

…Ještě jsem o tom chtěl něco zjistit a tak jsem se koukl na wikipedii :
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­frikán

Plevel ↓

Alespoň jeden druh je naturalizovaný plevel v Africe, na Havaji, a v Austrálii.

anonym

afrikán květina je původem africká.Tak snad to pojmenování ze země původu.