Rokio

Myslíte si, že absolvování průmyslovky většinou zaručí dobře placené místo v oboru?

Platí, že žáci, kteří dokončí průmyslovou střední školu, získají ve většině případů zaměstnání se slušným příjmem, pokud vykonávají práci, kterou mohou dělat díky této střední odborné škole?

Jinak dobře placené povolání je podle mě to, při kterém zaměstnanec má alespoň průměrnou mzdu. Vy samozřejmě můžete mít jiný názor na dobře placenou výdělečnou činnost v pracovním poměru a podle toho i odpovědět. Toto je pouze můj názor.

Nejlepší odpověď
Drap

Absolvování průmyslovky to nezaručí, stejně jako absolvování jakékoli jiné školy.

Další odpovědi
Mp2

Při škole se musíš o obor a problematiku zajímat..
Já při průmyslovce chodil do firem na praxe i brigády.

V jedné firmě mě na tom dokonce začalo tak záležet, jako kdyby to byla rodinná firma. Ne jenom kolegové.

Chodil jsem se dívat do firem v okolí. Během druháku a třeťáku jsem chodil do firem zaškolovat zaměstnance na CNC centrech, protože všichni uměli jen v Heidenhainu a já znal Fanuc, Haas, Siemense…
Když koupili nové centrum, dali mi možnost se zapojit do zprovoznění..
Já se tím učil.. A tím, že jsem učil druhý mi pomáhalo.
Ve škole místo abych chodil na klasické praxe, dělal jsem s 50letejma dědkama rekvalifikační kurzy v CAD/CAM a ukazoval jim jejich programy na strojích..

Potom jsem šel pracovat do firmy, kam jsem dříve jezdil dělat školení.. Neměli lidi.. A lidi nejsou dodnes.. Platí dobře, záleží mi na tom, jako ldyby to bylo moje…

Na škole nás bylo tak 15.. Většina lidi odpad… 2 jsme zustali v oboru… Jeden jezdi s taxikem, další dela v pizzerce… :D nic moc no…

Škola ti v tom nepomuže, musiš tomu pomoct ty..
Ty musíš prijit a projevit zájem. Nikde tě nevykopnou, lidi nejsou..

anonym

Žádná škola vám práci sama o sobě nezaručí. Je třeba se oboru skutečně věnovat vlastní praktickou činností i mimo školu. Školu pak využívat jako sociální bublinu která soustředí na jedno lidi ochotné se navzájem v daném oboru podporovat a pomáhat si nějakou tou radou či zkušeností zdarma což je přístup, se kterým se pak v konkurenčním prostředí mimo školu budete setkávat mnohem méně a bude to už jen na vás 🙂 To nejlepší co vás ve škole mohou naučit je schopnost udržovat svou hodnotu v oboru nezávisle na tom co jste se ve studijních letech naučil 🙂

ivzez

V žádném případě!

Absolvování jakékoliv školy ještě neznamená,
že se tam žák něco naučil.
Příkladem budiž (až) katastrofální čeština
absolventa jedné „prestižní“ jihomoravské SŠ.

elkon

To, že někdo absolvuje školu neznamená, že je schopen tu kterou práci vykonávat. Důležitá je praxe a zda je dotyčný v plné míře schopen využít nabyté vědomosti.