Rokio

Myslíte si, že 20.000 Kč čistý příjem za měsíc je dobrý příjem pro jednotlivce?

Kdybyste měli takový příjem, byli byste spokojeni?

Takového příjmu se mi podařilo dosáhnout během posledních tří měsíců za každý jednotlivý měsíc. Zde je to rozepsané:

  • duben = 29.245,,21 Kč
  • květen = 21.888,22 Kč
  • červen = 23.723,13 Kč
  • průměr = 24.952,19 Kč

Ze všech těchto měsíců jsem měl čistý příjem z investic alespoň 6.000 Kč. Jedná se o zisk a ne výnos, takže nepočítám tam, co jsem do nich vložil.

příklad: Pokud jsem vložil do doplňkového penzijního spoření daný měsíc 1.000 Kč a hodnota tohoto aktiva vzrostla o 1.620 Kč, tak to počítám jako zisk 620 Kč.

Moje kapesné činí pouze 200 Kč za měsíc.

Předem vám děkuji za odpovědi a zdraví vás nebetyčný narcista a král všech duševných exhibicionistů Ro­kio.

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Rokio,

opět otázka na to, zda je dostačující příjem 20.000 Kč. Ptal jste se v souvislosti s finanční rezervou pro další období.

Myslím si, že pokud žijete s rodiči, i když jim příspíváte, že je pro jednu osobu dobrý příjem. Kdo vám dává to kapesné Kč 200, , když si vydělávate?

--
Pokud vložíte otázku, nevkládejte prosím poznámky, které se týkají vaši osoby. Jsou rozporuplné, někdy se až příliš chválíte, jindy o sobě pochybujete a hodnotíte se negativně.

Proč někomu chcete dokazovat, jaký jste? Jste, jaký jste. Podle toho se chováte. Važte si sám sebe., důvěřujte si, neukazujte na sebe, že jste lepší, nebo hroší než jiní, natož těm, kteří vás znají jen virtuálně.

Další odpovědi
Kepler

jiná odpověď

Záleží na tom, jak vysoké náklady na bydlení ten jednotlivec má. Já bych si za ty prachy žil jako král, ale pražák by z něj byl bezmála žebrák.

Vojta24

jiná odpověď

Přijde na to, jakou práci za ten příjem vlastně odvádíš a tady se asi dostaneme k dost nelichotivé odpovědi : VŮBEC ŽÁDNOU … a za vůbec žádnou práci je to velmi dobrý příjem, řekl bych. Takové výhodné „práce“ bych si vzal i tři najednou.

da ny

je to dostatečný příjem

V našich končinách,
bez splátek/dluhů, s výdaji za bydlení do 10 tisíc, by to na živobytí s nižšími nároky stačilo.
Kdyby to měl každý důchodce, jistě by byl rád.

Franta_Intoš

jiná odpověď

Jak pro koho, mě by to možná stačilo, ale nevím, jak s tím pochodíš ty.
Každý je jiný. A pokud jsi ten typ lidí, kteří jsou schopni utratit za PC třeba 125 000 Kč
Tak si myslím že ti to nestačí…

paul1

je to dostatečný příjem

Drap

jiná odpověď

Nelze paušalizovat. Každý má jiné potřeby a jiné náklady. Někdy z toho stačí vyjít celá rodina, jinému to nestačí na telefon.

anonym

jiná odpověď

Jak říká Kepler a i jiní uživatelé. Záleží na nákladech, pro někoho je to dostačující, pro někoho ne. Obecně se dá říci, že se s tím dá nějak vyžít, zejména u jednotlivce. Individuálně to nelze snadno rozepsat. Nicméně platí, že je dobré mít rezervy a snažit se dělat rozpis hospodaření (příjmy vs výdaje).

Jack 12323

je to dobrý příjem

ElonMusk

jiná odpověď

Neznáme vaše náklady na život, ale asi fajn.