Avatar uživatele
Rokio

Myslíte si, že 20.000 Kč čistý příjem za měsíc je dobrý příjem pro jednotlivce?

Kdybyste měli takový příjem, byli byste spokojeni?

Takového příjmu se mi podařilo dosáhnout během posledních tří měsíců za každý jednotlivý měsíc. Zde je to rozepsané:

  • duben = 29.245,,21 Kč
  • květen = 21.888,22 Kč
  • červen = 23.723,13 Kč
  • průměr = 24.952,19 Kč

Ze všech těchto měsíců jsem měl čistý příjem z investic alespoň 6.000 Kč. Jedná se o zisk a ne výnos, takže nepočítám tam, co jsem do nich vložil.

příklad: Pokud jsem vložil do doplňkového penzijního spoření daný měsíc 1.000 Kč a hodnota tohoto aktiva vzrostla o 1.620 Kč, tak to počítám jako zisk 620 Kč.

Moje kapesné činí pouze 200 Kč za měsíc.

Předem vám děkuji za odpovědi a zdraví vás nebetyčný narcista a král všech duševných exhibicionistů Ro­kio.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, paul1, Kepler před 1348 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

jiná odpověď

Rokio,

opět otázka na to, zda je dostačující příjem 20.000 Kč. Ptal jste se v souvislosti s finanční rezervou pro další období.

Myslím si, že pokud žijete s rodiči, i když jim příspíváte, že je pro jednu osobu dobrý příjem. Kdo vám dává to kapesné Kč 200, , když si vydělávate?

--
Pokud vložíte otázku, nevkládejte prosím poznámky, které se týkají vaši osoby. Jsou rozporuplné, někdy se až příliš chválíte, jindy o sobě pochybujete a hodnotíte se negativně.

Proč někomu chcete dokazovat, jaký jste? Jste, jaký jste. Podle toho se chováte. Važte si sám sebe., důvěřujte si, neukazujte na sebe, že jste lepší, nebo hroší než jiní, natož těm, kteří vás znají jen virtuálně.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

jiná odpověď

Záleží na tom, jak vysoké náklady na bydlení ten jednotlivec má. Já bych si za ty prachy žil jako král, ale pražák by z něj byl bezmála žebrák.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Vojta24

jiná odpověď

Přijde na to, jakou práci za ten příjem vlastně odvádíš a tady se asi dostaneme k dost nelichotivé odpovědi : VŮBEC ŽÁDNOU … a za vůbec žádnou práci je to velmi dobrý příjem, řekl bych. Takové výhodné „práce“ bych si vzal i tři najednou.

Upravil/a: Vojta24

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

je to dostatečný příjem

V našich končinách,
bez splátek/dluhů, s výdaji za bydlení do 10 tisíc, by to na živobytí s nižšími nároky stačilo.
Kdyby to měl každý důchodce, jistě by byl rád.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Franta_Intoš

jiná odpověď

Jak pro koho, mě by to možná stačilo, ale nevím, jak s tím pochodíš ty.
Každý je jiný. A pokud jsi ten typ lidí, kteří jsou schopni utratit za PC třeba 125 000 Kč
Tak si myslím že ti to nestačí…

Upravil/a: Franta_Intoš

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

je to dostatečný příjem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

jiná odpověď

Nelze paušalizovat. Každý má jiné potřeby a jiné náklady. Někdy z toho stačí vyjít celá rodina, jinému to nestačí na telefon.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

jiná odpověď

Jak říká Kepler a i jiní uživatelé. Záleží na nákladech, pro někoho je to dostačující, pro někoho ne. Obecně se dá říci, že se s tím dá nějak vyžít, zejména u jednotlivce. Individuálně to nelze snadno rozepsat. Nicméně platí, že je dobré mít rezervy a snažit se dělat rozpis hospodaření (příjmy vs výdaje).

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jack 12323

je to dobrý příjem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ElonMusk

jiná odpověď

Neznáme vaše náklady na život, ale asi fajn.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek