ManGi ..

Myslíte si když omezím tučná, smažená a všechna nezdravá jídla a budu pravidelně posilovat bude to mít nějaký účinek?

Je mi 17 měřím 180 cm a vážím 73 kg..

Nejlepší odpověď
anonym

Určitě, ale před tím bych se poradil s Expertem na výživu.

Další odpovědi
Damiana

Určitě. Minimálně na ně budeš mít hrozně brzy chuť a posilování začneš brzy nenávidět.
Protože, pokud ti třeba řízky opravdu moc chutnají a činky jsou ti z duše odporné, tvá psychika začne stávkovat a vystresované tělo se bude nějak bránit. Začne se v něm hromadit hormon kortizol a ten „umí“ přirozené hubnutí totálně brzdit.
Všechno začíná ve tvé hlavě. Ano, víš, co „škodí“, jenže ono přežírání se i müsli tyčinkami, sójovými párky a celozrnnými těstovinami nevede k hubnutí (jen se ti upraví trávení a stolice:) a zvedání těžkých břemen (zničehonic) ti může oddělat organismus.
Omezování nikdy k ničemu nevede. Musíš změnit životní styl jako takový. Hlavně si najít něco, co tě opravdu baví, ne co se všeobecně předepisuje a na čem kdejaký „expert“ výborně holí. Nic jiného, než rozum totiž nefunguje.
Změna bude pozvolná a ty se na ni tolik nesoustředíš. Nebudeš se měřit, pozorovat, ale poznáš to tak, že se budeš cítit líp. Věřím tomu, že každý musí najít něco, co ho baví (vždyť nabídka je tak velká!), stravu ti doporučuji udělat víc pestrou (bude ti i víc chutnat a nebudeš tolik toužit po smaženém stereotypu), víc přirozeného pohybu venku, na čerstvém vzduchu, aktivity, které tě přivedou na jiné myšlenky.
Přeji ti hodně úspěchů. Sice to trvá trochu déle, ale zase to vydrží napořád.:-)

kamila44444

Určitě, ale musíte na to pomalu..

terry

Myslím, že jsi odpovědi uzavřel trochu předčasně.
Posilování není na redukci váhy. Redukuje se v aerobním tempu a po zahřátí. Dej pozor abys nespaloval cukry.
Váhu redukuješ vyváženou, pestrou a hlavně pravidelnou stravou. Pokud ti ji sestaví odborník, jen dobře, ale vyber správně.

ManGi ..

Myslíte tedy, že bych si měl nechat sestavit jídelníček od experta?
Jak jako pomalu? :) Nepřehánět to s posilováním?

huxa

chceš zhubnout, nebo si vytvarovat svalstvo?