alisek

myslim zamestnavatel zda me muze propustit v dobe nemoci. A dat § kde me uz nikde nezamestnaji a nedostanu podporu!

pravo a zakon

Nejlepší odpověď
anonym

Ano může ,pokud:

Dojde-li k porušení režimu dočasně práce neschopného pojištěnce v prvních 21 kalendářních dnech trvání dočasné pracovní neschopnosti, tj. v době, kdy zaměstnavatel poskytuje při dočasné pracovní neschopnosti náhradu mzdy, postupuje zaměstnavatel podle § 192 odst. 5 a 6 zákoníku práce. Zaměstnavatel může v takovém případě náhradu mzdy se zřetelem na závažnost porušení snížit, neposkytnout nebo může dát zaměstnanci výpověď podle § 52 písm. h.), přičemž platí, že náhrady mzdy nebo platu nesmí být snížena nebo neposkytnuta, jestliže byla pro totéž porušení režimu dočasně práce neschopného pojištěnce dána zaměstnanci výpověď.

Další odpovědi
Drap

Pokud pracuješ a máš řádnou smlouvu, musíš dostávat plat. Zaměstnavatel ti může dát samozřejmě výpověď i v době tvé nemoci, pracovní poměr však skončí až po ukončení nemoci.

ivzez

Až na výjimky může zaměstnavatel dát výpověď i v době nemoci zaměstnance. Výpovědní doba začne běžet prvním dnem měsíce následujícího po doručení písemné výpovědi a pracovní poměr skončí uplynutím výpovědní doby.

Výjimkou je např. výpověď pro nadbytečnost (§¨52 písm. c), kterou by zaměstnavatel mohl dát až po skončení ochranné doby (nemoci).

Takže záleží ny výpovědním důvodu – některé zaměstnavatel může použít i v době nemoci, jiné nikoliv.
Doplňuji:
Oprava:
… záleží na …