nesnasims

Mýdlo-Moje otázka

Prosímvás-když mám popsat emulgační účinky mýdla, co se po mě chce?Díky

Odpovědi
briliant

Mýdlový roztok má emulganční účinek na olej a tuk. K mytí mastného nádobí nám nestačí jen voda, ale potřebujeme ještě nějaký mycí prostředek (např. Jar). Ten způsobí, že tuk je lépe oddělen. Co vznikne smícháním mycího prostředku, masnoty a vody.
http://www.go­ogle.cz/search?q=e­mulga%C4%8Dn%C3­%AD+%C3%BA%C4%8Din­ky+m%C3%BDdla&i­e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a