LysoňXXX

My Češi hodně rychle zapomínáme.. Viz naše dějiny. Proč je teď v módě mladých volit KSČM? Poznámka- nejsem volič KSČM..

Nejlepší odpověď
emm.kate

teda tohle je pro mě docela překvapení, nikdo z mého okolí a známých by nikdy KSČM nevolil.
Všichni mí vrstevníci co znám mají jasný názor, cokoliv jen ne komunisty. Myslela jsem, že je volí spíš ti staří..
Ale co vím je, že hodně mladých rozčiluje, jak nás stále podceňujete , takže klid, my nejsme tak ovlivnitelní :)

Další odpovědi
manon

Mládí nezapomnělo, nemělo co, nemá prostě tu zkušenost… Nepoznali to. A ty ideály vypadají na papíře tak lákavě…vše se dá zneužít a téměř každý…

venkovan

Třeba se zasadí o novou tvář strany.
Ono zas tak jednoduché to skutečně není. Protože stejně tak bychom si mohli položit otázku, proč mladí lidi stále přijímají nějakou formu víry, když mnohé znich jsou historicky podložené krví, zradami, loupežemi, potlačováním svobod apod. položme si otázku, zda ten komunismus či co to bylo nebylo zas jen zneužití myšlenek ve prospěch několika jedinců. A že dnes se může hleda jiná cesta.
Já to beru tak, že kvůli několika pukavcům se nezřeknu dalších vajíček. To neplatí jen pro tuto ideologii, ale celkově.

mosoj

Jestli volby nazýváš módou tak to asi opravdu není to pravé ořechové.
A co je na tom špatného ( na té volbě). Tlachat dovede téměř každý.
Doplňuji:
Zaznělo zde : „Mladí nechtějí mít s komunistama nic společného“ jenom chtějí to co komunisti nabízí !!

tatanka

Též nejsem sympatizant této stranu, ale na druhou stranu je nutno podotknouti, že ač je to strana s nejvyšším věkovým průměrem jedná se dle mého taktéž o stranu jednu z nejbohatších. A co lidi nejen mladé láká do řad táto strany, je její program zalozený na sociálních jistotách, bezplatné školství a lékařská péče a mnoho dalších někdy až utopických výhod.

lukas.zmizik

protože to neznají a je to pro ně něco, co tu ještě v nové době „nebylo“

greek

V tzv. „totalitním režimu“ jsem prožil svých prvních 10 let života. Takže jsem ho nezažil až tak. Byl jsem jediný žák ZŠ, který nebyl v Pionýru ani v Jiskřičkách, a díky tomu jsem byl „out“, v té době. Což mi bylo u prdele :o)
Nemyslím si, že by lidi zapomínali, ale spíše vzpomínají…
V roce ´89 předali Soudruzi republiku nezadluženou (ba naopak, viz. pohledávky vůči SSSR a dalším členům Varšavské smlouvy). A od té doby to jde z kopce, tzv. „demokraté“ zprivatizovali co mohli, nevýhodně, odpustili dluhy a zachovali se jako špatní hospodáři. Když v r. ´90 nabídla OSN dohled a správu, odmítli to (Havel, Klaus a spol), udělali si to po svém. Výsledek? Pořád jsme „žumpa“ Evropy s dluhem cca 1,7 bilionu Kč.
Takže, jací „My Češi“? Banda primitivů, co si pořád na něco budou stěžovat a oslavovat „právdoláskaře“…

ten který je

Mladý nejsem,ale vypozoroval jsem že mladí a vzdělaní lidé nechtějí mít s komunistama nic společného.