bolak

Můžu zastřelit zloděje, když se mi vloupá do bytu?

Když mi někdo vypáčí zámek od bytu, a bude mi chtít ukrást teba termosku, a já budu náhodou uvnitř, můžu ho bez obav picnout?

Nejlepší odpověď
Drap

Bohužel ne, můžeš použít pouze přiměřenou obranu. A když tě uvidí a začne utíkat, tak by jsi mu vlastně vůbec neměl ubližovat.
Jsem si tohoto plně vědom, ale kdyby se to stalo mě, dostal by asi násadou od krompáče.

Další odpovědi
anonym

ne, ale napal mu jí, až spadne ze schodů
Doplňuji:
nevýhoda: pokud po pádu zemře, máš na krku neúmyslné zabití. Přestože v ústavě je soukromé vlastnictví nedotknutelné, tak soudy to neberou v potaz.

anonym

Kdepak,nemůžeš,nej­si v Uesej!

Lukasy

Bohužel zakony jsou tak udělane, že bys mu měl ještě pomoct ukazat co má cenu ukrast…

vaiko

Jo, můžeš. Ale počítej s tím, že tě za to zavřou.

cukrar

bolaku, maslíte tím toho, kdo se napil z Vaší termosky a vy ho zavraždíte?

To snad nemyslíte vážně? Může Vás zastřelit zaměstnavatel třeba za to, že mu ukradnete toaletní papír?

bolak

cukrar: no právě, to je votázka…