Anikitos

Můžu zároveň vydat knihu i ji vlastnoručně prodávat (propagovat) jako eBook?

Myslím vydat ji normálně tištěnou přes nakladatelství a zároveň ji prodávat na svém blogu a fb stránky.

A to, že to něco bude stát vím, taky vím že mi to nakladatelství nemusí přijmout :D jen mě zajímá jestli to můžu vydat tak i tak..?

Odpovědi
Drap

Vše záleží na tom, jakou máš smlouvu s vydavatelem na autorská práva. Pokud chceš i sám prodávat a smlouva to umožňuje, měl bys na to mít živnost a odvádět daně.

Kepler

S tištěnými přes nakladatelství je to tak jak píše Drap, nebo to můžeš taky vydat jako samizdat. K prodeji je ale i tak nutný ŽL. V e-verzi taky lze a nemusí tě to ani stát žádný peníz. Existují nejméně dvě webovky kam můžeš svá díla posílat a oni ti to zveřejní. Bohužel je už nedohledám a jak je to s autorskou odměnou si už taky nepamatuju, ale snad si to dohledáš sám.