relux

Můžu zajít na soud a vyžádat si soudní rozsudek?

Do školy mám závěrečnou práci, do které bych chtěl zakomponovat soudní rozsudky a následně je rozebrat. Je možné zajít na okresní nebo krajský soud a dostat do ruky rozsudek (se začerněnými jmény)? Rozsudek je veřejná listina. Nemáte s tím někdo podobné zkušenosti? Předem díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
Edison

Netřeba ani začerňbovat jména… Rozsudky, až na vyjímky, jsou veřejné, stejně, jako soudní řízení. Mnoho rozsudků lze vyhledat i na internetu.