n_kodies

Můžu začít dělat autoškolu v 17 letech?

V září mi bude 18 a chtěla bych jezdit do školy autem. Muži dělat autoškolu o prázdninách když mi bude pořád ještě 17?

--
Můžu začít dělat autoškolu v 17ti?

Nejlepší odpověď
autacek

ano

Další odpovědi
Bobek 2

Záleží na skupině řidičského oprávnění, o které žádáš.

Přijmout do autoškoly jde toho, kdo ke dni ukončení výuky a výcviku dosáhne věku předepsaného pro udělení řidičského oprávnění příslušné skupiny, přičemž od zahájení výuky a výcviku k jejich ukončení nesmí uplynout doba delší než 18 měsíců – tj. například do autoškoly skupiny B můžeš být přijat, když je ti 16 a půl roku. Pokud je to v rámci školy, tak je to rozmezí ještě o půl roku delší a zkouška může být vykonána ještě před dosažením pařičného věku.

§ 13 odst. 1 písm. a) zákona 247/2000 Sb. počítá dokonce i s tím, že žadatel o výuku a výcvik je mladší 15 let. Například skupinu AM je možné získat už od 15 let čili do autoškoly je možné nastoupit ve 13 a půl. Skupina A1 je od 16 let, skupina B1 od 17 let. Do skupiny AM patří i čtyřkolová motorová vozidla s konstrukční rychlostí nepřevyšující 45 km/h o hmotnosti do 350 kg, čili na takové malé autíčko si lze dělat řidičák už od těch 13 a půl roku, vydán může být ale až po dosažení 15 let.

cukrar

Ano.