horacion

Můžu za běhu PC zapojit SATA disk?

Nejlepší odpověď
tuCZek

nedělejte to.
Při připojování může dojít ke zkratu a poškození i celého PC

Další odpovědi
Michal Kole

USB, FireWire, eSATA, LAN, jack, cihc se může za běhu

arygnoc

můžete, ale kdo ví co to udělá.

jinak – nedoporučuji, nedoporučuji cokoliv zapojovat/odpojovat (hardware) počas běhu PC.

casey

Zalezi na to jaky mate pc a os.V pripade Win7 a zapnuteho ahci by to melo fungovat bez problemu. Prikladam definici:Hot Plug

Technologie Hot Plug umožňuje odpojit či připojit daný disk i za běhu a v případě podpory, i při spuštěném operačním systému. Pevný disk se tak svým způsobem chová stejně jako flash disk. Všechny SATA zařízení podporují Hot Plug, nicméně skutečnou podporu hotplug umožňují pouze zařízení fungující v nativním režimu a ne v IDE emulaci, což vyžaduje mít v BIOSu nastaven AHCI režim (Advanced Host Controller Interface). Některé z prvních SATA řadičů a starší operační systémy jako například Windows XP přímo nepodporují AHCI režim.

Jen pripominam, ze nestaci v biosu prepnou na ahci, ale je potreba mit os win v tomto rezimu mit nainstalovan. V pripade, ze pouze prepnete bios system nenabehne