SkidRow

Můžu vycestovat příští týden na Slovensko s negativním testem? Už jsem prodělal před 14ti dny Covid.

Důvod vycestování je koupě vozidla.

Nejlepší odpověď
led

Kedže váš výlet na Slovensko je nákupný, nie pracovný, platí pre vás 14 denná karanténa
"Od 17. februára sa menia karanténne povinnosti pre osoby vstupujúce na územie SR. Ruší sa aj zoznam menej rizikových krajín. Všetky dôležité zmeny vrátane výnimiek si môžete prečítať v novej vyhláške ÚVZ SR č. 64 (PDF, 310 kB).
https://korona­.gov.sk/wp-content/upload­s/2021/02/cias­tka_26_2021.pdf

Aktuálne oficiálne informácie k otázke koronavíru: https://korona­.gov.sk/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

SkidRow

Děkuji. Ale stejně pořád nerozumím tomu proč bych musel do karantény když už ji mám za sebou a jsem 3 měsíce chráněný po prodělání nemoci covid 19. Nebude stačit potvrzení o prodělání nemoci?

Otazník123

Je to logické. Ale zkuste to vysvětlit zákonodárcům (je jedno jestli českým nebo slovenským). Je to banda tupců. Já osobně vlastním na Slovensku nemovitost a už měsíce čekám na nějakou výjimku pro cestu za hranice. Komu ublížím, když sednu do auta a pojedu do své nemovitosti a z nikým se za celou dobu nepotkám? Dělat si testy nebo být v karanténě určitě nechci. Ale to ty dementy nenapadne, stejně jako udělit výjimku ve vašem případě když už jste nemoc prodělal…

SkidRow

Je to opravdu absurdní.. já když teď budu v kontaktu s nakaženýma tak do karantény nemusím, ale když budu pár hodin na Slovensku tak jo to mi hlava nebere.. Já bych si klidně i ten test udělal, ale do karantény už fakt zbytečně nepůjdu..

led

Zbytočné je rozčuľovanie, škodí to zdraviu. Nie ste sám, kto má nielen takéto, ale aj existenčné problémy.
Pokiaľ sa situácia nezmení (z ľubovoľného dôvodu, ktoré tu nebudem rozoberať. Na to tu nie je priestor.), berte ju ako smutný fakt. Jednoducho zložky štátnej správy a ozbrojené sily, polícia a armáda, na hraniciach majú svoje rozkazy a nariadenia a nemôžu postupovať inak.