zjentek

Můžu vlasovou vodou proti vším využít k hubení mšice na rostlinách?

Vlastním balení vlasové vody proti vším s rozprašovačem. Ale nemám vši. A tak v rámci využití nadbytečného produktu, než mu skončí účinnost, mohu tento využít k hubení mšic a otherbreber na rostlinách? Co si o tom myslíte? Třeba tady někdo poradí. Na balení určeném k hubení vší a hnid píšou: „s dimethicone“ a „bez insekticidu“… tak jsem nejprve žádal o radu Google a tam mně bylo vyzrazeno, že dimethicone je vlastně silikon, který je běžně v řadě kosmetických přípravků. No a moje voda proti vším obsahuje tuhle složku a mimo ní už jen kondicionér, konzervant a parfém. Tak nevím, asi to bude vypadat, že otázka nabírá zcela jiný rozměr, ale… to se ty vši JAKO UDUSÍ, když si postižený do hlavy vmasíruje tekutinu s obsahem silikónů? Přece to má hubit i hnidy… tak to se ty hnidy UDUSÍ taky? TO NECHÁPU. No a pokud se tedy vrátím k otázce a použiji ten přípravek venku na mšice, tak princip bude tentýž? „Zalepím“ je silikonem a udusím?

Na jakým principu zde umírá veš a hnida?
Můžu stejným principem zabít i mšici?

Chápu správně, nebo blbě, nebo je vše ještě jinak? Děkuji za případný názory.

KATEGORIE HMYZ.

An, jarem? To mne zaujalo…

Kolik jaru, jaký poměr? Neublíží rostlině? Kdysi jsem na mšice a brabence používal koncentrát z jadérek grepu podobný tomu, který máte na všeliké využití v oblibě i vy (zdroj archiv), jenže tento způsob se trochu prodraží. Navíc mšici nezabije, ale jen se z rostliny přestěhuje na sezónu jinam. Jar je ok?

A ty vši a hnidy se vlivem silikonu skutečně vysuší? Jak to pracuje? Silikon vytěsní vodu z vlasu? Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Na tom vašem přípravku je uvedené, že ničí vši i hnidy a že není jedovatý. Přípravek hnidy udusí tím, že je vysuší.

Vyzkoušela bych vodu na jedné rostlině, zda zabere na mšice., ale nezničí rostliny. Ale nevím, když obsahuje parfém a další složky.

Já mšice ničím tak, že do vody dám jar a rozprašuji. Na druhý den pak nastříkám čistou vodou. Funguje.

zjentek

An a ty vši a hnidy se vlivem silikonu skutečně vysuší? Jak to pracuje? Silikon vytěsní vodu z vlasu? A jar mšice usmrtí? Nebo se přestěhují jinam? Plánuji smíchat s vodou jar, ocet a extrakt z pelyňku, který mám doma a nemá využití. Jediná kapka zásadně mění chuť celého pokrmu, tož tak… Předem děkuji za odpovědi.

annas

  1. O vších a hnidách vím jen to, co jsem našla ve zdroji.. Zřejmě platí i u těchto potvůrek, že bez vody není řivota.
  2. Vlastní zkušenost. Vyzkoušela jsem postřik z jaru loni na čemeřici.

Když jsem včera zalévala, viděla jsem, že některé listy nejsou v pořádku. proto jsem je dnes postříkala vodou s jarem. Ale jar jsem přidávala od oka., možná málo Pokud mšice nezmizí, postříkám znova.

Zde je možné využití i octa, jaru a mýdlové vody.

https://www.ces­kestavby.cz/clan­ky/10-rad-jak-si-vyrobit-domaci-postriky-proti-msicim-26218.html

Nemíchala bych všechny 3 složky. Použila bych jednu, až teprve, pokud by nezabrala, tak vzala druhou.

Totiž jar s octem, ještě se přidává sůl, ničí plevel. Proto si myslím, že váš postup by spíš rostliny vyhubil.