Zlatý

Můžu vlasovou vodou proti vším využít k hubení mšice na rostlinách?

Vlastním balení vlasové vody proti vším s rozprašovačem. Ale nemám vši. A tak v rámci využití nadbytečného produktu, než mu skončí účinnost, mohu tento využít k hubení mšic a otherbreber na rostlinách? Co si o tom myslíte? Třeba tady někdo poradí. Na balení určeném k hubení vší a hnid píšou: "s dimethicone" a "bez insekticidu"... tak jsem nejprve žádal o radu Google a tam mně bylo vyzrazeno, že dimethicone je vlastně silikon, který je běžně v řadě kosmetických přípravků. No a moje voda proti vším obsahuje tuhle složku a mimo ní už jen kondicionér, konzervant a parfém. Tak nevím, asi to bude vypadat, že otázka nabírá zcela jiný rozměr, ale... to se ty vši JAKO UDUSÍ, když si postižený do hlavy vmasíruje tekutinu s obsahem silikónů? Přece to má hubit i hnidy... tak to se ty hnidy UDUSÍ taky? TO NECHÁPU. No a pokud se tedy vrátím k otázce a použiji ten přípravek venku na mšice, tak princip bude tentýž? "Zalepím" je silikonem a udusím?

Na jakým principu zde umírá veš a hnida?
Můžu stejným principem zabít i mšici?

Chápu správně, nebo blbě, nebo je vše ještě jinak? Děkuji za případný názory.

KATEGORIE HMYZ.

------------------------

An, jarem? To mne zaujalo...

Kolik jaru, jaký poměr? Neublíží rostlině? Kdysi jsem na mšice a brabence používal koncentrát z jadérek grepu podobný tomu, který máte na všeliké využití v oblibě i vy (zdroj archiv), jenže tento způsob se trochu prodraží. Navíc mšici nezabije, ale jen se z rostliny přestěhuje na sezónu jinam. Jar je ok?

A ty vši a hnidy se vlivem silikonu skutečně vysuší? Jak to pracuje? Silikon vytěsní vodu z vlasu? Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na tom vašem přípravku je uvedené, že ničí vši i hnidy a že není jedovatý. Přípravek hnidy udusí tím, že je vysuší.
--
Vyzkoušela bych vodu na jedné rostlině, zda zabere na mšice., ale nezničí rostliny. Ale nevím, když obsahuje parfém a další složky.

Já mšice ničím tak, že do vody dám jar a rozprašuji. Na druhý den pak nastříkám čistou vodou. Funguje.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Zlatý

zjentek

An a ty vši a hnidy se vlivem silikonu skutečně vysuší? Jak to pracuje? Silikon vytěsní vodu z vlasu? A jar mšice usmrtí? Nebo se přestěhují jinam? Plánuji smíchat s vodou jar, ocet a extrakt z pelyňku, který mám doma a nemá využití. Jediná kapka zásadně mění chuť celého pokrmu, tož tak... Předem děkuji za odpovědi.

Zlatý

annas

1. O vších a hnidách vím jen to, co jsem našla ve zdroji.. Zřejmě platí i u těchto potvůrek, že bez vody není řivota.

2. Vlastní zkušenost. Vyzkoušela jsem postřik z jaru loni na čemeřici.
Když jsem včera zalévala, viděla jsem, že některé listy nejsou v pořádku. proto jsem je dnes postříkala vodou s jarem. Ale jar jsem přidávala od oka., možná málo Pokud mšice nezmizí, postříkám znova.

Zde je možné využití i octa, jaru a mýdlové vody.

https://www.ceskestavby.cz/…

Nemíchala bych všechny 3 složky. Použila bych jednu, až teprve, pokud by nezabrala, tak vzala druhou.

Totiž jar s octem, ještě se přidává sůl, ničí plevel. Proto si myslím, že váš postup by spíš rostliny vyhubil.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1513
Zlatý beer 709
Zlatý www 558
Zlatý annas 516
Zlatý briketka10 384
Zlatý marci1 364
Zlatý Kepler 358
Zlatý ReHu 311
Zlatý hanulka11 296
Zlatý zjentek 287

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.