JeRRyi88

Můžu vést káru za osobním autem když mám řidičák skupiny B (osobák)?

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat jelikož jsem novým řidičem pár týdnů tak se chci zeptat když mám řidičák skupiny B (osobák) můžu za autem mít připojenou klasickou káru např.: o délce 2 metrů ? Nebo musim dělat nějaký zkoušky na skupinu BE ?

Odpovědi
cukrar

Jery,
můžete řídit vozidlo s vlekem ktrá má i více jak dva metry, pokud souprava nepřesáhne 8 metrů.
Pozor, spousta řidičů neví, že může vléci bez „E“ vlek težší jak 750 kg.
Koukněte do řidičáku, můžete vléci soupravu do 3500kg.
Auto 2 tuny, vlek 1 tunu.
viz:
je třeba se neustále učit:
http://www.cspsd­.cz/258-vozidla-skupiny-b-a-pripojna-vozidla

anonym

Můžeš normálně mít káru připojenou,žádné zkoušky mít nemusíš,jen TP od káry.

JájsemRaibek

jen doplním, že nezáleží na délce, ale na hmotnosti a to do 750kg.