STUDENTKAEVA

Můžu v česku dát dívce jméno Lidice?

Doplňuji:
Díky Marci1 schodou okolností mám doma od této ženy knihu o jménech.

Nejlepší odpověď
marci1

Ve světě existují ženy se jménem Lidice ( na počest vyhlazení Lidic ), ale u nás jsem se s takovýmto jménem nesetkala. Jediný odborník v ČR, na kterého se u nás obrací i matriky se souhlasem křestního jména a jediná Ti dá v současnosti fundovanou odpověď je : 🙂
PhDr. Miroslava Knappová, CSc.
Kubánské nám. 1322/17
Praha 10 – Vršovice
http://www.ro­dina.cz/clanek417­.htm
Doplňuji:
Opr. : … ( na památku vyhlazení Lidic … )

Další odpovědi
suaeda

Ani na známém serveru:
http://www.kdej­sme.cz/jmeno/Li­dice/pocet/
kde lze nalézt příjmení a jména po celé ČR se jméno Lidice nenašlo. Ale ve světě zejména ve Střední Americe je hodně žen s tímto jménem. Jak uvádí „marci1“ jméno se dávalo ženám na počest vyhlazení vesnice, ale jak jsem někde četl, tak jméno Lidice se tam dává děvčatům dodnes.

petra15

Pripadá mi , ze kazdý správný fasista by pak dával toto jméno z radosti a na pocest vyhlazení Lidic…dej jí taky jako druhé jméno „Lesbicka“ na pocest homosexuality. 🙂 Práve jsem te uvedla na seznam trollu a provokateru:-)xD

Lidice

V tom případě, nevím kde bereš tu drzost se vůbec zapojovat do této diskuse .Otázka zněla,zdali je to v ,,česku " Možné a ne kdo mě za to bude odsuzovat ,když jsi úplně zcestné napadla dotazujici slečnu či paní. Rozhodně s tímto Tvym názorem má Ona větší vztah k ,Čecham" nežli Ty !!!všimla sis toho rozdílu č a Č.U slova česko mě to vůbec netizi ze je to dle pravopisu napsáno špatně, protože jako opravdový Patriot slovo česko Neuznávám!!! Vždy jsme byli buď Česká země, Česká republika nebo Čechy…jen kuli bruselské vlezdoprdelacstvi si upravili název Naší Vlasti ,což je pro mě osobně nepřípustné zrada a Hana vzhledem k Historii našich předků. O TOM Ty ale víš kulový, si jen zamindrakovana kráva,která má potřebu si někde na internetu dokazovat jak je drsná, když svim názorem o tom někoho odsuzovat za pojmenování Dite Historickým jménem nám vypalenych Lidic,což je si myslím být neobvyklé,ale rozhodně ne Směšné!!Naopak úctyhodný nápad, aspoň to ma význam a patří to do Čech oproti jménům ,Bart, John,Margett atd…To je pro mě směšné a nejvíc Ty!!!Protože to malé ,,č "byla jen obyčejná hruška,která se může stát podle mě každému. OVŠEM NEKDO KDO MA TAK PRIMITIVNI NAZOR A JESTE NESMYSLNE SROVNAVAT LIDICE S HOMOSEXUALITOU JE PRI NEJMENSIM NA PRES DRŽKU ,že si vůbec dovolis takovýhle HOVNO vyplodit.TO SAMO OSOBE NEJVIC UKAZUJE JAKY MAS VZTAH K ,České vlasti TY SAMA.
Takže být Tebou raději si stoupání před zrcadlo,dlouho se na sebe dívej,ale před tím se pořádně nacpi abys měla plně břicho,protože po tom co se před zrcadlem zchladit sama do sebe si strcis prst do krku a PORADNE SE ZE SEBE POBLIS,protože nikdo jinej to za Tebe neudělá.Protoze takovi jako Ty nejstojej lidem s trochu ucty se vztahem k Historii dějin Bohemie ,ani za odplivnuti.Ma­ximalne jsou jimk smíchu nebo poslouží jako boxovací pytel.Takze se jdi zahrabat do svi scifi dimenze mezi troly sama a neozveš se tam kam nepatris.Napadas a zesmesnujes někoho za vztah ke své zemi ale přitom svim projev ukážeš, že ho sama nemáš a závěrem tak říkám, žes si sereš do huby!

Lidice

P.S.A jak vidím ani já nejsem dokonalá a ty chyby tam mám taky ,takže se za ně omlouvám ale slovo hruška místo HRUBKA mě i rozesmálo,když to teď čtu :D
To ale je to blbé automatické zadávání slov nikdy si ho nevypnu.Takze to jen abys mě náhodou za to nechtěla následně konfrontovat.Asi bych se Ti stejně jen vysmala, protože chyby může dělat každý a zde je důkaz že i vyspělá technika.

petra15

A pis nadále Cesko s malým „c“, aby to napadlo kazdého, jaký vztah k Cechum más:(