turbo

můžu to zaplatit aniž bych šel do vězení?

Dobrý den prosím vás o radu. Před časem jsem řídil auto bez řidičského oprávnění, policie mě zastavila a předala to k soudu. U soudu mi řekli, že mám zaplatit pokutu 5000 kč ty jsem nezaplatil a přišel mi dopis s nástupem do vězení na 5 měsíců. Tak se chci zeptat jestli když to zaplatím musím jít do vězení děkuji za odpověď
Doplňuji:
To je hezký ale předtím než mi přišel papír s nástupem tak mi přišlo usnesení v kterém se píše:
Odsouzený může kdykoliv odvrátil výkon náhradního trestu tím, že peněžitý trest zaplatí..
Tak nevím když to zaplatím jestli musím jít do vězení?

Nejlepší odpověď
briliant

Teď už máš smůlu, nesplnil jsi podmínku určenou soudem, tak to musíš odsedět.

Další odpovědi
sio

Podívej se, co máš v těch papírech od soudu. To totiž asi nebude pokuta, ale peněžitý trest, ten jsi nezaplatil, tak to proměnili. Mezi pokutou a peněžitým trestem je rozdíl. Za nezaplacenou pokutu se do vězení nechodí. Pokud už máš nástup, už je pozdě. No, každopádně, už nedělej hlouposti a nastup. Jinak dostaneš další maření, připravíš se o možnost podmínečného propuštění a trest se ti dost navýší.
Doplňuji:
No, já mám obavu, že jakmile došlo k určení nástupu, už je pozdě. Teď už to spadáš pod vězeňskou správu, už tě čekají. Podle mne v tom rozsudku bylo stanoveno datum, dokdy musíš zaplatit, aby nedošlo k přeměnění, kdykoliv neznamená během následujících x let. Samozřejmě mohlo dojít k chybě. Ale to už se tu nedozvíš, to to poradí právník. Najmi si advokáta, bude tě to něco stát, ale pokud opravdu udělali chybu, je to šance.

Drap

To rozhodne soud. V každém případ to budeš muset zplatit, pokud to nepůjde jinak, tak hned jak se vrátíš.

zjentek

až tady dodiskutuješ, tak v pondělí neprodleně zaplať, stejně tě to nemine ..popros rodinu, ať udělají sbírku na tvůj průšvih ,)