Ozzy21

Můžu to udělat takto ??

Kdybych šel na Zdravotnického záchranáře a byl vystudovanej.. Mohl bych pak jít na zdravotnickou fakultu ?

Odpovědi
led

Večná téma:
gymnázium alebo odborná škola pred VŠ.
Obidve končia maturitou, ako podmienkou pre prijatie na VŠ.
Obidve majú za aj proti.
Ale…
Gymnázium – všeobecnejší rozhľad, ale je to ako naplniť pohár akýmsi mixom tekutín, dá sa z neho piť, ale cítite akési prímesy, ktoré váš organizmus nepotrebuje
Odborná škola – viac zameraná na odbornosť, menej na všeobecný rozhľad, pohár je naplnený tekutinou zbavenou dochucovacích prímesí, pijete, ale… niečo vášmu mlsnému jazyku chýba.
Na aký typ VŠ chcete ísť, tomu prispôsobíte aj svoje stredné vzdelanie.

  • V prípade zdravotníctva by som nezavrhla „Zdravotnického záchranáře“, tam možno získať znalosti a skúsenosti, ktoré možno získať naozaj len praxou. Na VŠ ich potom ľahšie doplníte bližšími odbornými znalosťami.

Vzhľadom na špecializovanosť lekárov, nikdy neuškodí mať praktický prehľad aj o iných špecializáciách, hlavne v krízových situáciách. Nedá sa všetko robiť podľa nadrilovanej teórie (napríklad Dr.Cvach, Nemocnica na kraji mesta).
Mnoho študentov praktizuje tento spôsob prípravy.

  • Na druhej strane z gymnázia si odnesiete širší pohľad na problém, miestami sa zdá že veľa zbytočných znalostí a informácií z „nezaujímavých odborov“, ale aj toto vám pomáha v orientácií, spôsobe učenia, získavania nových informácií a ich následného selektívneho využívania. (v súčasnosti lekár musí byť aj ekonómom, politikom, pre pacienta tým najdôveryhodnejším priateľom, otcom i matkou súčasne…)

anonym

Ano, ale lepší průpravu pro studium na VŠ ti dá gymnázium.