Adad1985

Můžu si zřídit živnostenský list, když mám trvalý pobyt vedený na městském úřadu?

Nejlepší odpověď
terry

Trvalý pobyt je pouze pro evidenci, nicméně trv.pobyt na OÚ nepůsobí příliš důvěryhodně.

Další odpovědi
Drap

Proč by ne. Trvalý pobyt je jen evidenční údaj. Na zřízení živnosti nemá vliv.

quentos

Jako místo podnikání můžete uvést i přechodné bydliště, musí s tím však písemně souhlasit majitel daného bytu (domu), kde se přechodně zdržujete. Písemný souhlas se pak předloží na ŽÚ při zřizování živnosti.

briketka10

v registračním formuláři není kolonka o trvalém bydlišti, ale i přesto bych se informovala
http://www.par­dubice.eu/urad/rad­nice/formulare/zu/pod­nikatel/jednot­ny-formular.pdf

ReHu

Chceš koupit firmu?
Optej se na příslušném ŽÚ.