zjentek

můžu si zlomit nějaký sval?

..myslím v těle, samozřejmě ,)

Nejlepší odpověď
annas

Srdce je jediný sval v těle, který lze zlomit, a to i bez použití fyzické síly.

Samozřejmě se to nemyslí doslova, neboť jde o symbol – srdce jsou symboly lásky. Dnes se vyrábějí převážně v Číně z ropy nebo se neonová instalují na střechy podniků, které nemají se srdcem moc společného.

Někdo mi radil, abych poslouchal hlas svého srdce, abych jednal se srdcem na dlani a abych dodržoval pravidlo, že co na srdci, to na jazyku. Ale věřte mi, je to cesta trnitá a plná zklamání. Ono nejspíš taky dost záleží na tom, co máte na srdci. Asi byste tam měli mít jiné věci než já, jinak od té slečny taky dostanete přes ústa.

Nějak jsem od té doby na srdce zanevřel. Nastudoval jsem si, že ačkoli srdce z lásky bolí, žalostí usedá (nevím kam) a vzrušením tluče jako o závod, podle nejnovějších vědeckých poznatků není sídlem lásky. Tím je prý mozek. Spíš než sídlem lásky je srdce podle vědců nejoblíbenějším typem pumpy na světě – jen tři sta gramů a za sedmdesát let vám přečerpá až 400 miliónů litrů krve!

Já vím, je to takové nepoetické. A na valentýnkách se mozek taky moc nevyjímá. Vím to, protože od té doby, co jsem jedné dívce poslal valentýnku s mozkem, mě přestala i zdravit. A to jsem jí to přání poslal od srdce!

Se srdcem jsou prostě jen potíže – zamilovaní a kardiaci by mohli vyprávět. Já svého vyprávění raději nechám. Psát o srdci, to je vážně na infarkt.

http://ydiot.com/tex­ty/?zaklady-anatomie-nejen-pro-lidi-s-osmi-koncetinami

Další odpovědi
www

V těle si lze fyzicky zlomit jen kost, sval nikoliv.

marci1

Nepřála bych Vám to v žádném případě, ale mohl by Vás potkat „zlomený penis“. Tak se tomu říká, nejde přímo o zlomení, ale může dojít k tomu, že při nešetrné manipulaci s penisem praskne vazivové pouzdro topořivých těles a krev se začne dostávat do podkoží. Velmi bolestivý úraz.
Přeneseně také může dojít ke „zlomení srdce“. Také velmi bolestivý „úraz“.
Doplňuji:
http://zena-in.cz/clanek/zlo­meny-penis-je-to-mozne/kategorie/ona-s-nim

Alesh

Jasně, pokud ti zmrzne (doporučuji tekutý dusík), pak by ho přelomit mělo jít v pohodě. 😉

Reezo

Sval si můžeš pouze natrhnout v krajním případě přetrhnout jestli budeš neopatrný. Tu bolest jsem nezažil, ale určitě nic příjemného to nebude…

zjentek

marci1: nešetrná manipulace nehrozí, já se nikam necpu ,)