dgfdgf

Můžu si z dovolený z Jižní Ameriky dovízt do Česka nechráněný zvíře? Pustěj mě s ním do letadla?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… otázka je, jestli pustěj jeho s tebou …

Další odpovědi
led

Prepravné predpisy každej leteckej spoločnosti presne definujú spôsob prepravy, prípadne vylúčenie z prepravy, živého zvieraťa. S touto otázkou sa musíte obrátiť na konkrétnu leteckú prepravnú spoločnosť.
Každý štát má svoje predpisy k ochrane a „domácemu“ chovaniu zvierat, prípadne ich vývozu, alebo dovozu. Otázku musíte položiť na štátnu veterinárnu správu konkrétneho štátu vývozu a štátu dovozu.

nyjono

Možná.

ivzez

Nemohl.
Jížní Amerika neexistuje a sloveso „dovíst“ také ne.

Pokud jste ale mínil Jižní Ameriku a pokud byste dodržel
tamní předpisy pro vývoz a naše předpisy pro dovoz zvířat,
je možné, že byste zvíře přivézt mohl.

PS:
Zvíře nechráněné u nás nebo v zemi původu?