Nechápavé

Můžu si vzít 2 telefony na 2 splátky, je možné vzít 2 splátky?

Odpovědi
Muffz

Ovšem, můžeš mít splátek, kolik ti dovolí sjednatel splátkového kalendáře. Mně nabídli úvěr na pár spotřebičů do domácnosti, ptali se na příjmy a výdaje v domácnosti, do čehož se počítají i jiné splátky a úvěry. Pokud jim to celé vyhodnotí, že budeš schopný splácet, tak ti to dají. Můžou samozřejmě ale i zamítnout. Když budeš mít příjem 15k čistého, za byt řekneš, že dáváš 7k, máš už dvě splátky za 1,5k, za jídlo dáš 5k měsíčně, tak ti zbývá 1,5k „navíc“. Což je teoreticky částka, kterou bys mohl splácet, na druhou stranu s tak malou rezervou ti nemusí prodej na splátky poskytnout, protože jsi potenciální nespolehlivý plátce.

Dneska je výhoda, že se berou příjmy celé domácnosti, kdysi byly jen příjmy a výdaje člověka, který si o úvěr žádá. Nevýhodou je, že si pak lidi berou půjčky, úvěry a splátky na každou blbost a až později zjistí, že když se to nakupí, tak jim nezbude nic na pokrytí nečekaných výdajů. A splácet půjčku půjčkou není zas tak cool.

ivzez

Kouit (nikoliv vzít) dva telefony na dvě splátky? Teď zaplatit polovinu z obou
a zbytek příští měsíc? Splátky si vzít nemůžete, splátky je potřeba splácet.

Ale pokud splníte podmínky prodejce, můžete zakoupit
dva předměty (třeba dva telefony) na splátky.

Je otázka, jestli by nebylo rozumnější teď koupit jeden
a druhý další měsíc → oba normálně bez půjčky.

@Muffz:
Byl by nějaký odkaz na to, že se posuzují příjmy celé domácnosti žadatele?