leporela22

Mužu si vybrat rekvalifikaci mimo kraj svého trvalého bydliště?

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jak to je s rekvalifikaci. Když přijdu na pracak a budu už mít vybranou rekvalifikaci mimo kraj ve kterém ziju, povolí mi to vubec. A nebo by bylo lepší se obrátit na někoho kdo tomu rozumi, myslíte že někoho přímo z pracovního úřadu nebo na někoho jiného? Někdo kdo by porafil.

Odpovědi
gecco

Nejlíp ti poradí právě na pracáku…
Obecně – na nějakou rekvalifikaci nemáš automatický nárok (resp. nemáš automatický nárok na její uhrazení), na druhou stranu – ano, ÚP ti může hradit i rekvalifikaci na druhém konci republiky…