Lukáš Rusek

Můžu si půlit tablety na zapíjení které to nemají vyznačené?

Abych to doplnil.. Mám problémy VELKÉ problémy se zapíjením prášků. A musím si je většinou půlit (Paralen). Ale teď mám brát vitamíny které jsou podobné Ibalginu a nevím jestli se to může půlit. V příbalovém létáku sice píší že se to má polykat celé a nerozkousané. Mám s tím fakt velké problémy tak bych to rád rozpůlil. Tablety se jmenují Neuromultivit.

Nejlepší odpověď
annas

Také mám problémy s polykáním, takže si vezmu tabletu a místo zapití vodou jí zajím kouskem chleba nebo něčeho jiného.

Ale záleží na tom, zda je u tohoto léku uvedené, zda se má brát třeba půl hodiny pořed jídlem, půl hodiny po jídle.

Ale jde o vitamíny, takže bych je spolkla rozpůlené. Některé kapsle jsem si vysypala, to mně poradila kdysi lékařka.

Já beru vitamíny B s jídlem. Ale jde o přírodní.

Ale vždy je lepší obrátit se o radu na magistra v lékárně nebo l přímo lékaře. Co dělá jiný, nemusí být správné ani vám vyhovovat.

Další odpovědi
marci1

Které/jaké tablety lze půlit: https://www.lek­vita.cz/clanky/pra­vidla-puleni-tablet-c34

Klaproth

U skutečných léků bych se řídil návodem, u vitamínů bych půlil podle potřeby.

Dochy

Poraď se v lékárně. U některých tablet je vhodné aby se rozpustili později než v žaludku a kvůli tomu jsou potažené tak aby je ten potah před působením žaludečních šťáv ochránil. Rozpůlením jde tahle snaha dopryč. U vitamínů to není až tak pravděpodobné, ale… zkrátka poraď se s někým kdo o tom opravdu něco ví…