Avatar uživatele
Lukáš Rusek

Můžu si půlit tablety na zapíjení které to nemají vyznačené?

Abych to doplnil.. Mám problémy VELKÉ problémy se zapíjením prášků. A musím si je většinou půlit (Paralen). Ale teď mám brát vitamíny které jsou podobné Ibalginu a nevím jestli se to může půlit. V příbalovém létáku sice píší že se to má polykat celé a nerozkousané. Mám s tím fakt velké problémy tak bych to rád rozpůlil. Tablety se jmenují Neuromultivit.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 1623 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Také mám problémy s polykáním, takže si vezmu tabletu a místo zapití vodou jí zajím kouskem chleba nebo něčeho jiného.

Ale záleží na tom, zda je u tohoto léku uvedené, zda se má brát třeba půl hodiny pořed jídlem, půl hodiny po jídle.

Ale jde o vitamíny, takže bych je spolkla rozpůlené. Některé kapsle jsem si vysypala, to mně poradila kdysi lékařka.

Já beru vitamíny B s jídlem. Ale jde o přírodní.

Ale vždy je lepší obrátit se o radu na magistra v lékárně nebo l přímo lékaře. Co dělá jiný, nemusí být správné ani vám vyhovovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Které/jaké tablety lze půlit: https://www.lek­vita.cz/clanky/pra­vidla-puleni-tablet-c34

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

U skutečných léků bych se řídil návodem, u vitamínů bych půlil podle potřeby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Poraď se v lékárně. U některých tablet je vhodné aby se rozpustili později než v žaludku a kvůli tomu jsou potažené tak aby je ten potah před působením žaludečních šťáv ochránil. Rozpůlením jde tahle snaha dopryč. U vitamínů to není až tak pravděpodobné, ale… zkrátka poraď se s někým kdo o tom opravdu něco ví…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek