Spartaboy

Můžu si půjčit knihu z knihovny tam, kde nemám trvalé bydliště ale bydlí tam babička?

Nejlepší odpověď
annas

„Uživatelem knihovny se může stát každá osoba s trvalým nebo dlouhodobým pobytem v České republice, která tuto skutečnost doloží občanským průkazem nebo jiným platným průkazem totožnosti“

čl. 4 Podmínky registrace uživatele a ochrana osobních údajů
dovíte se, co je nutné pro registraci udělat.

http://cms.kmo­.cz/www/cl-900/81-knihovni-rad/8680-cl-1-zakladni-ustanoveni/#ar­ticle_8680

V minulosti jsem navštěvovala knihovnu v jiném městě, než jsem bydlela, proto jsem si nebyla jistá, zda se něco nezměnilo.

Další odpovědi
marci1

Ano, pokud se přihlásíš do knihovny a vyřídíš si čtenářský průkaz. 🙂

Kelt

A proč bys nemohl. Já jsem taky se přihlásil do některých knihoven a půjčoval si tam knihy, protože jsem tam určitou dobu pracoval. Pokud splňuješ dané podmínky, podepíšeš to a knihy budeš řádně vracet, tak není problém. Knihovny jsou pro všechny lidi. Dokonce si můžeš nechat poslat knihu i z jiné knihovny a snad i danou knihu můžeš vrátit i jinde, v jiné knihovně, ale to si jen myslím.