zjentek

Můžu si postavit příbytek v koruně stromu kdekoli, kde se mi zlíbí?

nebudu to stavět třeba u souseda, to bude asi jeho strom ..ale myslím třeba státní lesy, nebo tak
Doplňuji:
mosoj ty to kazíš ..už jsem myslel, že nemůžu, než napsals, že můžu. Tak já nevím ..tady je složitý něco zjistit , když je tady na poradně tak obšírnej vědomostní rozsah :o

Nejlepší odpověď
mosoj

Každej pták sídlí kde chce. Takže můžeš.

Další odpovědi
led

V chránených oblastiach nie.
V skutočnosti vlastne nie je voľný les bez majiteľa, sú buď súkromné, alebo štátne, prípadne obecné. Aj štátne a obecné lesy majú svojho majiteľa a správcu lesa. Súhlas na lesné ubytovanie si musíte od neho vyžiadať, bez neho si nemôžte ani v lese robiť čo chcete, ani postaviť si hniezdo v konároch.

arygnoc

bohužiaš, dnes už stromy nie sú „ničie“, každý strom niekomu patrí.

takže odpoveď znie – nie.

pikoška:
dokonca ani strom zničený bleskom alebo živelnou pohromou si nemôžete len tak mírnyx-dírnyx (alebo ako sa to píše) odviezť a spáliť ho.

chcel som tak použiť na rezbárčinu starú lipu, čo vekom spadla – a obec ma pokutovala a musel som ešte zaplatiť aj za drevo (a že stálo!).

:-Q

anonym

Bez svolení nemůžeš…
I státní lesy mají svého správce, který za ně zodpovídá…

cukrar

Ne, nemůžete.

MK44

Zkus to někde v Mozambiku. U nás každý strom někomu patří, ať už ho má oplocený nebo ne. Bez povolení majitele nebo správce to nepůjde. A nepočítej, že ti sadař dovolí, abys mu bušil hřebíky do meruňky. Já bych Tě sundal prakem. A v lese je to ještě horší. Chodí tam hajní s flintama … 😉

pn65

kdekoli si příbytek na stromě postavit nemůžeš, ale dal by se vybraný strom pokud to není zrovna ňáká památka odkoupit od majitele nebo od lesů čr a pak by to bylo možný.

Ale s těma většíma mohutnějšíma stromama je většinou problém, protože jsou většinou cenéé a chráněné.

Ale určitě ne všechny… přeji hodně štěstí

led

zjentek, ale to mosojove „Každý pták…“ možno platí doslovne… (možno)… Ste „pták“?

zjentek

led, jak se to vezme ..to bystě musela posoudit sama. Nicméně příbytek není hnízdo :o