JájsemRaibek

Můžu si na 3D tiskárně vytisknout 3D tiskárnu?

Že bych si pak otevřel obchod s 3D tiskárnama. To by bylo jak takové malé perpetum mobile ne?

Nejlepší odpověď
gecco

Můžeš si ji i téměř zcela vytisknout, z praktických důvodů je lepší některé součásti koupit…
Koneckonců – před pár lety bylo běžné, že ten, kdo si (za drahé peníze) D tiskárnu koupil, tisknul některé díly a zájemcum je prodával (posílal ´stavebnici´)..
😉
Dneska už se to, myslím, nevyplatí.
Navíc – zájemců o koupi není (momentálně) mnoho, trh – v podstatě, čeká na uvedení plnobarevné tiskárny (vloni ji představili na veletrhu nějací poláci) – dosavadní levné tiskárny totiž umožňují tisk jen ´jednou´ barvou (podle barvy vloženého materiálu).
Doplňuji:
Pokud se tedy bavíme o tiskárnách typu RepRap…
😉

Další odpovědi
McArthur

Ano, můžeš.

Existují stovky typů 3D tiskáren. Některé tisknou součástky z plastu, jiné potraviny a v Číně už mají 3D tiskárnu, která vytiskne celý betonový dům a stihne to do 3 dnů (hrubou stavbu).

marci1

Na 3D tiskárně si můžeš vytisknout téměř vše. 🙂

Ájina_T

Část dílů ano … ale třeba kabely, elektroniku a motory – ne.

veselator1

Vzhledem k tomu, že na 3D tiskárně lze dnes vytisknout opravdu cokoliv, tak věřím tomu, že po částech by šla i celá 3D tiskárna. Bylo by to ale asi náročné a nemyslím si, že by to šlo v domácích podmínkách. Myslím si ale, že například vytisknout si nějaké příslušenství pro 3D tisk by neměl být problém.