Pače

můžu si motorku odtlačit a nechat stát třeba na chodníku ve městě u náměstí?

samozřejmě bude to u terásky kde budu hned u ní, kde nebude nikomu překážet.. mám starší stroj tak abych na ní videl.. krádež by nebyla složitá.. děkuji

Nejlepší odpověď
cukrar

Zákon 361/2000 dovoluje parkování na chodníku jen když je to dopravní značkou povoleno.

Doplňuji:
Podle kterého zákona „zákona ale může stát na chodníku pouze tzv moped. tj. do 50ccm.“???
Děkuji

Další odpovědi
honza19hk

teoreticky ano,podle zákona ale může stát na chodníku pouze tzv moped. tj. do 50ccm.

anonym

Už slyším ten bujarý řehot poldy, až bys mu při pokutování koktal:
„Ale pane policisto, vždyť já na to mám přece povolení od Odpovědí.cz!“

P.S. Stačí letmý pohled do vyhlášky v pasáži o chodnících a k čemu jsou určeny.
I frekventant zvláštní školy dokáže poznat z jakého základu vzniklo samotné slovo „chodník“.
viz další 3 stránky odkazů na parkování na chodníku:
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=parkov%C3%A1n%C­3%AD%20chodn%C3%ADk

Pače

pán je namyšlenej debílek?

Pače

pán je namšlenej debílek?