jitunka

Můžu si jako právnická osoba opravovat se souhlasem majitele pronajatou budovu?

Pronajímám si jako právnická osoba dílnu a se souhlasem majitele(pouze ústním)jsem vyměnila okna a nějaké vybavení. Na tuto práci a materiál jsem obdržela fakturu na svoji firmu. Můžu si ji dát do účetnictví?? Nebo je to nemožné?? Děkuji za odpovědi Jitka

Odpovědi
Syd

Jistě že můžete. Pokud to je malý technický zhodnocení (píšete „opravovat“, ale zároveň o výměně oken – předpokládám tedy, že jste měnila za lepší, tedy to není oprava), šup do nákladů, jestliže to je nad 40 tisíc, budete to odepisovat.
Existuje ovšem jakejsi předpis, že to vždycky záleží, jak je to ujednaný ve smlouvě, neboli jak se dohodnete s pronajímatelem. Jak jste řekla, pronajímatel s tím souhlasí, takže bych z toho klidně vyšla a udělala to tak, jak jsem napsala.

Drap

Finanční úřad to většinou neuzná, protože se jedná o investici do cizího majetku.