xiperio

Můžu si jako fyzická osoba založit svěřenecký fond? A mít tam pouze bankovní konto?

A dále toto konto používat neomezeně na nákupy, služby, platby kartou, převody peněz? A mít tak své finance v bezpečí. Nebo ještě lépe, můžu si toto konto zaparkovat na svěřenecký fond k někomu druhému. Aby mě to neomezovalo v jeho užívání?

Odpovědi
Drap

Pokud splníš všechny podmínky, můžeš si svěřenecký fond založit.

Pepa25

Svěřenský fond se spíš na dlouhodobou správu majetku, který se příliš „nehýbe“. Navíc podle zdroje (viz odkaz) může mít vůbec problém založit bankovní účet …

Zdroj: https://www.svsp­.cz/magazin/clan­ky/jak-zalozit-ucet-pro-sverensky-fond

xiperio

Akorát by mne zajímalo, jestli s tím má banka něco společného, jestli se jí to hlásí, nebo to banku nezajímá.