nevzdelaneja

Můžu si dobrovolně vybrat, že něco nechci dát do nákladů, i kdybych to používal k podnikání?

Tzn. nekoupil bych to na IČO

Nejlepší odpověď
Tw!st

Nemusíš, otázkou ale je, proč bys to dělal. Měl bys potom zbytečně neprávem vysoký daňový základ a zaplatil bys víc na daních, SP a ZP.

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě. Pokud nechceš, nemusíš do nákladů dávat vůbec nic. Budeš vykazovat jen příjmy.

mosoj

IČO s tím nemá nic společného. Do nákladů lze dát i paragon ( zjednodušený daňový doklad), pokud zakoupené zboží souvisí s podnikáním a nepřesáhne hodnotu 10 000 Kč.