Avatar uživatele
zjentek

Můžu si do mobilu Samsung Galaxy S20 (8GB RAM) dokoupit další třeba 2 nebo 4 GB paměti RAM?

Bo u jiných počítačů se to tak běžně dělá, tak se ptám, abych věděl.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 1380 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

To není možné, HW architektura mobilních telefonů dnes není obvykle modulární a neumožňuje takovou rozšiřitelnost. Existovaly tu v minulosti pokusy takovou modularitu vytvořit (viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Modul%C3%A1rn%­C3%AD_smartpho­ne , Project ARA) základem modulárního smartphonu byla nějaká základová deska a k ní se pomocí magnetických modulů připojovaly různé doplňky a komponenty, tam to teoreticky možné bylo ale žádný samsung rozhodně mezi modulární smartphony nepatří. Tato firma se o tuto architekturu nikdy ani nepokusila.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

ge0rge odpověděl dostatečně, já bych jenom dodal, že většinou je paměť u telefonu dostatečná – aspoň u tohodle konkrétního mobilu. Vždyť má víc paměti než všechny vaše počítače dohromady!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Astaroth (;(;

před 1380 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

…náhodou… doma mám hodně paměti, když to na jednotlivých kusech nasčítám, ale… tam mně zas nepasují na kartách ty drážky do slotu! (;

před 1380 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

cituji cíle projektu ARA, modulárního smartphonu jen pro zajímavost:

„Google uvedl, že Projekt Ara byl navržen tak, aby jej využio 6 miliard lidí. Google zamýšlel prodat počáteční sadu, ve které je materiál za 50 USD a zahrnuje rámeček, displej, baterii, levné CPU a WiFi. Ostatní moduly by se dokupovaly pouze pokud by je uživatel potřeboval.“

„Google navrhl modulární telefon tak aby snížil vstupní bariéru pro výrobce hardwaru telefonu, takže namísto stávající oligarchie výrobců telefonů by mohlo existovat stovky tisíc vývojářů různých modulů a v rámci jednoho telefonu byste mohli kombinovat moduly různých výrobců, celá architektura měla býd oproštěna licenčních poplatků, výrobci by za ni Googlu nemuseli nic platit a specifikace by byly volně dostupné.“

Znělo to dokonale, a dokonale to selhalo, protože běžný uživatel vůbec nerozuměl „vo co de“ 🙂 bohužel trh je neúprosný.

před 1380 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ani se nedivím, že to selhalo – taky jsem o tom dříve neslyšel. (;

před 1380 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

no vidíš pořád se něco učíme, a kdyby běžný spotřebitel tehdy o tom nejen zaslechl ale i projevil zájem, mohli jsme dnes při běžné údržbě, profukování od prachu, či výměně komponent mít telefony na stole v takovéto sympatické rozborce https://cdr.cz/si­tes/default/fi­les/motorola_pro­ject_ara_1.png 😁

před 1380 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek