makypaky

Můžu si do kufru zabalit cigarety nebo alkohol?

Dobrý den, za ne-dlouho letím na dovolenou do Maroka. Chci se zeptat jestli nevadí, když si do kufru přibalím krabičku cigaret.

Nejlepší odpověď
anonym

Celní předpisy v Maroku

Marocké celní předpisy dovolují bezcelní dovoz oblečení, předmětů osobní pot řeby, filmů, tabákových výrobků a potravin (vč. alkoholu) v množství přiměřeném délce pobytu. Jsou však stanovena maxima u: cigaret … 200 ks, cigár … 100 ks, doutníků … 25 ks, tabáku … 250 g, vína … 1 láhev, alkoholu … 1 l.
'V případě léků musí druh a množství odpovídat předepsané osobní spotřebě.
Dovoz domácích a jiných zvířat je podmíněn mezinárodním očkovacím průkazem s platným očkováním proti vzteklině a se záznamem o provedení veterinární prohlídky, jejíž datum nesmí být starší než 3 dny.
V případě vývozu jsou kontroly zaměřeny zvláště na držení a přepravu drog. Naprostý zákaz platí pro vývoz veškeré fauny a flóry. Je rovněž omezen vývoz zkamenělin. Celní předpisy povolují vyvézt maximálně 10 ks.

Další odpovědi
Drap

Krabička vadit nebude.

lexx

Myslím že vadit nebude, nejde přece o obchodní množství…