MobilManiak

Můžu si dlouhodobými alergickými reakcemi způsobit něco závažného?

Dejme tomu, že jsem alergický na ovoce (pomeranče, jahody, kiwi, rybíz,…). Nebudu hledět na zhoršení mého ekzému a můžu se udrbat a budu toto ovoce normálně dál dlouhodobě jíst. Mohu si tím způsobit nějaké zdravotní problémy krom té alergie?

Odpovědi
marci1

Ano. Nejde „jen“ o ekzém. ☹
„Nerozpoznané a dietou neléčené potravní alergie při tom po určité době, po kterou je problematická potravina opakovaně konzumována, mohou vést k podráždění střeva, zvýšení propustnosti střevní stěny, zhoršení vstřebávání živin a mikrobiální nerovnováze. Popsaný stav je základem pro vznik lokální i systémové kvasinkové infekce. V okamžiku, kdy se nedostatečně natrávené zbytky stravy dostanou do krevního řečiště, může organismus reagovat uvolněním protilátek. Výsledkem je chronický systémový zánět, který může předcházet vývoji autoimunitního onemocnění. Proto by mělo být řešení každého z autoimunitních onemocnění automaticky zahájeno ověřením (ne)přítomnosti potravinové alergie a následnou normalizací střevního prostředí.“
Více ve zdroji:

Zdroj: http://www.mar­git.cz/pomoc/a­lergie/

Kepler

Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organismu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Spektrum projevů alergických reakcí je velmi široké, od banální rýmy až po anafylaktický šok, který může končit i smrtí.

Zdroj: wiki

zjentek

Můžeš. A taky se tak můžeš alergií zbavit. To se odvíjí od jedince, věku a životního stylu.