9gagator

Můžu se naučit hrát na trumpetu pomocí ladičky?

Zdravím,
učím se jako samouk na trumpetu a mám zatím problém se chytit na tóny (neslyším se)…je možné si připnout ladičku na nástroj a sledovat rozsah?

Původni dotaz
můžu se trumpetu naučit pomocí ladičky?

Odpovědi
ivzez

Podle mne ne.
Ladička je pomůcka k ladění nástroje, nikoliv k výuce hraní.

Kelt

Můžeš i nemůžeš. Nečekej, že ti to pomůže, ale třeba ano. Když se neslyšíš, myslíš, že ti pomůže ladička? Ale třeba to časem bude lepší. To se zkus nahrávat na magnetofon, diktafon, mobil. Nebo se domluv s učitelem hudby.

mosoj

Jak můžeš hrát když se neslyšíš ? Smetana sice skládal hluchý, ale to je něco trochu jiného.

Radius

Já mám hudební sluch a tak jsem uměl už jako 8 letý zahrát jakoukoli známou melodii na foukací harmoniku Otava. Tu jsem dostal od rodičů, měla tlačítka asi jako klavír. Nemusel jsem mít žádné noty, hrál jsem jen podle sluchu a správně.
Později (na ZŠ) jsem chodil do hudebky na klavír, piano jsme pak měli i doma. Hrál jsem oběma rukama různé etudy i podle not. Jenže pak přišly jiné zájmy a já toho hraní nechal…
Žádnou ladičku jsem neměl, jen nám to piano po přepravě domů doladil ladič pian.

Zdroj: http://www.i-bazar.cz/pictu­res/pics/2934346-nemecka-vojenska-polni-lahev-cutora-feldflaska-2-kusy-6809695.jpg

xxx3

To je hloupost, najdi si učitele. (tedy pokud nehodláš pouze ztrácet čas objevováním objeveného)