Ignác

Můžu se bez ohlášení postavit na náměstí s houslema a hrat soundtracky z pc her ?

Nebo by to bylo porušení práva ? Autorského, ohlašovacího, atd.

Odpovědi
Klára K.

Nejsem si jistá, ale pokud budeš hrát jen tak, a nepozadovat za to peníze, nevím, co by ti v tom bránilo…

Drap

K provozování čehokoli na veřejném prostranství by jsi měl mít povolení od OÚ

Hamon

K veřejné produkci díla, ke kterému nevlastníš majetková autorská práva, potřebuješ souhlas vykonavatele majetkových autorských práv.