Avatar uživatele
zjentek

Můžu pustit vistárii do višně?

Nemám tady pro rychle se rozrůstající vistárii žádnou pořádnou oporu, ale poblíž se nachází vzrostlá višeň. Dík.

Ad Elkon: Děkoji, ale o čem píšeš ty, vím i já. Respektive co znáš ty, znám já taky. Kdyby tě třeba napadla odpověď na to, na cio se ptám, tak můžeš doplnit, anebo využít diskuze, je-li jelibo.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1051 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Nedělala bych to. Radši zatluču do země kůl a koupím podpůrnou mřížku, ale višeň uchráním.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Ve stínu bude mít asi problém, taky pozor, je jedovatá. Něco zde: https://www.re­ceptyprimanapa­du.cz/zahrada/jak-zkrotit-vistarii-nedovolte-ji-zajit-daleko/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Také bych to nedělal. Vistárie je liána, nejlépe je zasadit ji k pergole.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
elkon

Zjentek – Asi neumíš číst, jasně jsem napsal, že ve stínu se jí dařit nebude. Nebo máš snad třešni bez listí?

před 1051 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Elkon, tak právě proto, že je to liána, pustí si zelené jen tam, kde k tomu má prostor a světlo, tudíž stromem samotným prorůstá jinak nepozorovaně jako had – liána bez listí, aniž by ho zahubila… mě překvapuje, kolik toho nevíš… ti asi pošlu fotky, co jsem pořizoval různě v terénu, kdy si jednoduše všímám. Vistárie v jehličnanech i listnáčích v symbióze, řekl bych tak „půl na půl“. Ale nikde jsem ji neviděl v ovocným, tak se ptám, no… lepší se 100× zeptat a 100× nevědět, než jednou nevědět a držet ve strachu ten pysk – neptat se na nic. (;

před 1049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ametyst, podpůrnou mřížku? Nebyl by link?

(Nechci z vistárie žádného mrzáčka, kterého budu každoročně ostříhávat do nějaké malilinkaté formy na malinkou podpěru.)

před 1051 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Zjentek: pošlu, v angličtině se to jmenuje trellis: https://www.bin­g.com/images/se­arch?q=trellis+gar­dening+ideas&qpvt=tre­llis+gardenin­g+ideas&form=IG­RE&first=1&tsc=I­mageHoverTitle

před 1051 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ametyst tak trellis je něco, co zase potřebuje další podpěry, zdi a podobné. Teda alespoň vertikální. A pokud si zbouchám vertikální trellis i s horizontální, aby to „stálo samo“, tak už to není trellis, ale pergola, asi. Chjo… já tam nic nemám a opakuji, že stavět blbý vistárii „stavbu“ na pozemku nebudu, to ji raději oželím a má smolíka!

před 1049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

zjentek>>> Poradím ti bejku – můžeš pomocí včelího vosku, starých receptů na ševcovský pop/klih a vlastních slin vyrobit z dřevěných třísek perfektní samonosnou BIO-EKO konstrukci. Dopručuji navrhovat v CADu. ;) :D :D

NEBO

Jednoduše koupit vhodnou kari síť, ty sňatkově unterwassermannský odkaze na podpůrnou mřížku. ;) :D :D

před 1051 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Alien, vlastních slin jo? Tak to jsem se při představě upřímně posmál. Nicméně fakt se ta liána zažíná pnout a FAKT NEMÁ KDE, takže MÁM PROBLÉM…baby musí stranou, dokud to nevyřeším. (;

před 1049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

zjentek>>> Máš problém se sliněním? :o ;)
Hele vždyť víš, že aliendrone nemožné ihned, zázraky do tří dnů, takže easy a levné řešení! Do vyhledáváče zadej heslo „Emma Stone“ (obrázky), chvíli na výsledky zírej a uvídíš, že to najednou půjde samo. ;) :D :D

NEBO

Se projdi kolem stavby a dohodni se s nějakým robošem, ten ti ji za krabku Máček (nebo ekvivalnet) může nastříhat i na míru, dle tvých požadavků. :)

před 1049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

…A ty višně tady zobou jen špaci, nikdo jiný.

před 1051 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek