caucau

Muzu prodávat na Aukru a přivydělával si bez ŽL, 18 mi jeste nebylo?

Je mi 17 let, muzu prodávat na Aukru bez živnostenského listu výrobky (různé druhy, barvy, velikosti = velký sortiment), ktere nakupuji v zahraničí. Měsíčně bych si tak přišel celkem na zhruba 10 000 Kč. Je to možné nebo tim porušují zákon?

Nejlepší odpověď
gecco

Samozřejmě, že tím porušuješ zákon…
😉
K takovému přivýdělku musíš mít ŽL a ´platit daně´…
Ale můžeš požádat soudo o ´zplnoletnění´ za účelem podnikání, NOZ, §37 ( http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcansky-zakonik/cast1h2d2­.aspx#cast1h2d2o1 ).

Další odpovědi
anonym

Myslím si, že bez ŽL* se nesmí prodávat tak, jak popisuješ, ale ŽL můžeš získat až po 18-ti letech věku. Nejlépe bude, když si přečteš podmínky prodeje na aukru a podmínky k získání ŽL*.
Výňatek:
Daně se neplatí, pokud jde o nahodilý prodej movitých věcí – například osobních věcí či pozůstalosti. Na výši tržeb/výdělku nezáleží.

Soustavná, nezávislá činnost za účelem dosažení zisku (nakoupím, prodám, chci vydělat) – jde o podnikání a dotyčný musí mít živnostenský list, podat daňové přiznání a zpravidla i platit sociální a zdravotní pojištění. Daňové přiznání se musí podat při ročních příjmech vyšších než 20 000 Kč.

Zdroj: http://ekonomi­ka.idnes.cz/ber­nak-zkouma-internetovy-prodej-posviti-si-nejen-na-aukro-p4m-/ekonomika.as­px?c=A100119_222547_e­konomika_iky
*= živnostenský list